-0.2 C
Starachowice
środa, 27/01/2021
Strona główna Aktualności Szpital otrzymał respiratory 

Szpital otrzymał respiratory 

Respirator od firmy Budromost oraz dwa respiratory od radomskiego Caritas – 29 czerwca odbyło się przekazanie sprzętu dla starachowickiego szpitala.

– Kto niesie dobro zbierze plon obfity, dlatego też przekazujemy na rzecz pacjentów szpitala jednoimiennego w Starachowicach dziś respirator, a niedługo kolejny, drugi już, kardiomonitor. My już zebraliśmy plon kiedy nasz pracownik miał pozytywny wynik koronawirusa, dlatego tym bardziej rozumiemy potrzebę wspomożenia szpitala. Skorzystaliśmy z dóbr i chcemy tego samego dla innych pacjentów – mówił podczas spotkania przed PZOZ w Starachowicach Ryszard Wojton prezes firmy Budromost.

Podziękowania dla Caritas diecezji radomskiej wygłosiła poseł Agata Wojtyszek:

– To akcja Caritas „Zanurzeni w miłości” dała ten wymierny plon w postaci respiratorów, dziękuję za pomoc dla naszego szpitala i Caritas i zakonnikom, którzy przybyli do starachowickiego DPS – u, by służyć chorym. Pacjentom dziękuję za cierpliwość w oczekiwaniu na powrót szpitala do normalnego trybu pracy, mam nadzieję, że niedługo to nastąpi.

Nie zabrakło słów uznania dla personelu szpitala, który trwa na posterunku.

Dyrektor Grzegorz Kaleta podziękował Zarządowi Powiatu za wspieranie działań, firmie Budromost I Caritas diecezji radomskiej za wsparcie i przekonywał, że sprzęt który trafił do szpitala to dar także na przyszłość.

– Wciąż jesteśmy na pierwszej linii frontu, ale nie składamy broni, sprzęt, który do nas dotarł to ogromna pomoc dla walki z covid – 19, ale także wsparcie na przyszłość – mówił w podsumowaniu Marek Myśliwski kierownik oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Wartość darowizny od firmy Budromost to 100 tysięcy złotych.

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszy
Najnowszy Najczęściej głosowani
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej

Już myślałem, że to respiratory kupione przez Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach....
1
0
Dodaj komentarzx
()
x