16.3 C
Starachowice
poniedziałek, 13/07/2020
Strona główna Aktualności Poseł Krzysztof Lipiec i radni PiS apelują o poparcie dla Andrzeja Dudy

Poseł Krzysztof Lipiec i radni PiS apelują o poparcie dla Andrzeja Dudy

Szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec podsumował niedzielną wygraną Andrzeja Duda w pierwszej turze wyborów prezydenckich. W konferencji prasowej, która odbyła się w powyborczy wtorek (30 czerwca), posłowi towarzyszyli samorządowcy z powiatu starachowickiego: Agnieszka Kuś, Tomasz Andrzejewski i Jan Zawisza.

Parlamentarzysta podziękował wszystkim mieszkańcom powiatu starachowickiego i województwa świętokrzyskiego, którzy wzięli udział w niedzielnych wyborach.

– My te wybory w Świętokrzyskiem wygraliśmy w pierwszej turze. Tu, pan prezydent odnotował znakomity wynik, ponad 56 procent. Bardzo za to dziękuję, bo była to ciężka praca wielu ludzi. Prezydenta, który tak aktywnie uczestniczył w kampanii wyborczej, sztabu wyborczego, a w naszym regionie do sukcesu przyłożyli się parlamentarzyści, samorządowcy. I to dało nam dobry wynik – mówił poseł Krzysztof Lipiec. Wspomniał o znakomitej frekwencji. – Mimo okoliczności, jak zaraza czy początek wakacji, mimo obaw Polacy stanęli na wysokości zadania. Pokazali, że demokracja ma się dobrze.

Poseł dodał, że podczas kampanii wyborczej starły się dwie wizje świata. Takich ludzi którzy widzą Polskę, jako dumny i silny kraj oraz wizja elit – wizja Polski oglądającej się na zagraniczne kraje. Z tą pierwszą utożsamiany jest Andrzej Duda, drugą była wizją kandydatów opozycyjnych.

– Okazało się, że wizja Polski dumnej i silnej, Polski sprawiedliwej i Polski niepodległej zwyciężyła w tej kampanii wyborczej. Jestem przekonany, że tak będzie i w drugiej turze wyborów – mówi poseł. – Ta Polska pod przywództwem prezydenta Andrzeja Dudy i rządu, który został utworzony przez Prawo i Sprawiedliwość potrafiła zawalczyć o wiele spraw. O dobre projekty prosocjalne, prospołeczne. Potrafiła zadbać o dobrą kondycję finansów publicznych naszego państwa, tak by te projekty realizować. To właśnie ta Polska, która zmaga się z teraz kryzysem zarazy, potrafiła stanąć na wysokości zadania dzięki dobrym projektom przygotowanym przez polski rząd, wspierany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Również wiele inicjatyw prezydenta pozwala wychodzić w miarę obronną ręką z trwającego kryzysu pademnicznego.

Krzysztof Lipiec wyraził przekonanie, że również i w drugiej turze wyborów Polacy postawią na Polskę, którą reprezentuje ubiegający się o reelekcję prezydent.

– Polska jest naszym wspólnym domem i powinno nam zależeć na tym, aby przywództwo naszego narodu było przywództwem z prawdziwego zdarzenia. Takim, które będzie wsłuchane w głos obywateli państwa, takim, które daje gwarancję, że Polska nadal będzie rozwijała się w dobrym kierunku – dodał. – Polska potrzebuje takiego przywództwa, jakie reprezentuje prezydent Andrzej Duda i jestem przekonany, że ten mandat, decyzją wyborców, zostanie mu przedłużony na kolejną kadencję.

Poseł przedstawił plan działań świętokrzyskich parlamentarzystów i radnych, którzy będą uczestniczyć w spotkaniach z mieszkańcami regionu. Zapowiedział, środową (1 lipca) wizytę marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, która odwiedzi Kielce, gdzie spotka się z samorządowcami i Ponidzie, gdzie planowane są spotkania z wyborcami.

Radna Rady Powiatu Starachowickiego, Agnieszka Kuś mówiła o Tarczy dla Samorządów, która powstała z inicjatywy prezydenta Andrzeja Duda. Z Funduszu Inwestycji Samorządowych, wszystkie powiaty i gminy z całej Polski otrzymać mają wsparcie finansowe.

– W skali całego kraju jest to 6 miliardów złotych. Również nasz powiat i wszystkie gminy w naszym powiecie otrzymają takie wsparcie. Z czego bardzo się cieszymy i za które bardzo dziękujemy. Wsparcie dla powiatu starachowickiego wynosi prawie 2,5 miliona złotych, dla gminy Starachowice ponad 11 milionów – mówiła radna. Dodała, że aby otrzymać te pieniądze należy tylko złożyć wniosek. Radna podziękowała wyborcom Andrzeja Dudy z powiatu starachowickiego. – Proszę o mobilizację 12 lipca, bo tylko dzięki temu będziemy mogli kontynuować dobrą politykę rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Mieszkańcom powiatu, a w szczególności gminy Mirzec, a także rolnikom dziękował przewodniczący Rady Gminy w Mircu, Jan Zawisza. Podkreślał, że Andrzej Duda gwarantuje rozwój Polski lokalnej. Natomiast radny Rady Miejskiej w Starachowicach Tomasz Andrzejewski wskazał, że dzięki pomocy państwa, nie udałoby się zrealizować wielu inwestycji w Starachowicach.

– Apeluję do mieszkańców województwa świętokrzyskiego, powiatu starachowickiego, mieszkańców gmin i miast naszego regionu, o to, aby nie ustawali w aktywności na rzecz wyboru na prezydenta Andrzeja Dudy. Wierzę, że 12 lipca, po ogłoszeniu wyników będziemy wspólnie przeżywali radość z jego zwycięstwa – powiedział na zakończenie konferencji poseł Krzysztof Lipiec.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: nie żyje mieszkaniec powiatu starachowickiego

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałkowym (13 lipca) komunikacie potwierdziło 299 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x