16.1 C
Starachowice
środa, 5/08/2020
Strona główna Aktualności Park linowy nad Zalewem Brodzkim będzie znowu otwarty

Park linowy nad Zalewem Brodzkim będzie znowu otwarty

Park linowy w centrum turystycznym nad Zalewem Brodzkim od piątku (3 lipca) wznawia działalność. Tego dnia z tras przy ulicy Panoramicznej w Rudzie będzie można korzystać od godziny 16.00 do 20.00. W kolejnych tygodniach, dla żądnych przygód mieszkańców i turystów, park będzie czynny od wtorku do niedzieli od godz. 12:00 do 20:00.

Obiekt oferuje trzy trasy o różnym stopniu trudności, a odwiedzającym pomagają wyszkoleni operatorzy.

  • Trasa zielona, dla uczestników od 4 roku życia składa się z 13 rożnych przeszkód o niskim stopniu trudności, w tym zjazd z tyrolki z systemem automatycznego powrotu. Wysokość trasy wynosi ok. 0,5 metrów, a długość ok. 73 metrów.
  • Trasa niebieska w systemie ciągłej asekuracji przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci od 6 roku życia. Składa się z 15 przeszkód, w tym zjazdy na orczyku i dwa zjazdy tyrolskie. Wysokość trasy waha się od 3,4 do 10 metrów, a długość wynosi ok. 138 metrów.
  • Trasa czerwona dla dorosłych i dzieci od 8 roku życia. Uczestnik, w systemie ciągłej asekuracji przechodzi 18 przeszkód w tym 5 rodzajów zjazdów. Wysokość trasy waha się od 2,8 do 12,6 metrów, natomiast jej długość wynosi ok. 222 metrów.

Na terenie parku obowiązują zasady ograniczające rozprzestrzeniania się koronawirusa, m.in. dostępny będzie płyn do dezynfekcji dłoni. Ze względów bezpieczeństwa, nie będzie można się wspinać w czasie deszczu i po opadach. Informacja na temat centrum znajduje się na stronie internetowej http://brody.info.pl/uslugi-turystyczne.html. W sprawie obsługi grup zorganizowanych można dzwonić pod numer telefonu: 604 439 460.

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x