-0.2 C
Starachowice
środa, 27/01/2021
Strona główna Aktualności Rozpoczęli wielkie sprzątanie 

Rozpoczęli wielkie sprzątanie 

„Posprzątajmy nasze podwórko” jest ekologiczną kampanią skierowaną do tych, którym nie jest obojętna troska o środowisko i estetykę najbliższego otoczenia. O ileż przyjemniej mieszka i odpoczywa się w miejscu czystym i zadbanym.

Tegoroczna edycja wystartowała 30.06 minionego miesiąca i potrwa do 10 lipca br., głównym jej celem jest promowanie poszanowania ogólnodostępnych terenów zieleni miejskiej oraz uświadomienie mieszkańcom wpływu wyrzucanych odpadów na otaczające nas środowisko i wizerunek miasta.

Do wspólnego sprzątania zachęca włodarz Marek Materek, który zachęca również do typowania miejsc wymagających wykonania prac porządkowych, a także do dokumentowania stanu terenu przed sprzątaniem i po zebraniu śmieci.

W ekologicznej kampanii społecznej „Posprzątajmy nasze podwórko” wzięły udział pracownice Miejskiej biblioteki Publicznej. Z miotłami w dłoniach czarodziejki z Plastusia dzielnie walczyły ze śmieciami, w tyle nie pozostała filia „Nad Skałą” – tam niestety najwięcej takich niepotrzebnych „skarbów” można znaleźć. Dzielnie z nimi walczyła Aldona Jagieła.

Nie zabrakło również Starachowickiej Rady Seniorów, wraz z Młodzieżową Radą Miasta – ta grupa ruszyła do walki na ulicach Staszica i Majówki. Wykonanie zadania zameldowali pracownicy ZEC Komunikacja Miejska, pozbierali śmieci i skosili trawę przy siedzibie spółki – Na Szlakowisku 8 oraz teren bazy przy ulicy Radomskiej.

Organizator, którym jest Referat Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska, wszystkim uczestnikom akcji zapewnił worki oraz rękawice.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach....
0
Dodaj komentarzx
()
x