16.1 C
Starachowice
środa, 5/08/2020
Strona główna Aktualności Decyzja wojewody uchylona. Wraca sprawa przenosin ZSZ 3

Decyzja wojewody uchylona. Wraca sprawa przenosin ZSZ 3

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach, w czwartek (2 lipca br.) rozpatrzył skargę Zarządu Powiatu Starachowickiego w sprawie decyzji wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza. Kielecki sąd przyznał rację władzom powiatu, a to oznacza, że Zespół Szkół Zawodowych nr 3 może wkrótce zmienić siedzibę na budynek po byłym Gimnazjum nr 3.

– Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił postanowienie nadzorcze Wojewody Świętokrzyskiego w sprawie uchwały dot. zamiaru przeniesienia siedziby Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do budynku przy ul. Leśnej. Innymi słowy – Uchwała została przywrócona, a argumenty Zarządu Powiatu zostały sądownie potwierdzone. Działamy konsekwentnie – poinformował w czwartek starosta starachowicki Piotr Babicki.

Przypomnijmy, na sesji Rady Powiatu w lutym br., radni zdecydowali o zamiarze przeniesienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 z ulicy Szkolnej na ulicę Leśną w Starachowicach, do budynku po dawnym Gimnazjum nr 3. W trakcie głosowania 13 koalicyjnych radnych było „za”, 8 z klubu PiS było „przeciw”.

Uchwała dotycząca relokacji szkoły, którą pozytywnie zaopiniował kurator świętokrzyski, została podjęta mimo społecznego sprzeciwu rodziców, nauczycieli i szkolnej społeczności.

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz w marcu br. stwierdził nieważność tej uchwały w całości. Na rozstrzygnięcie nadzorcze Zarządowi Powiatu przysługiwało prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach, co też zostało zrobione.

Jakie będą dalsze działania w sprawie szkoły? Będziemy Państwa informować.

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x