20.5 C
Starachowice
środa, 12/08/2020
Strona główna Aktualności SP 9 zakończyła rok szkolny

SP 9 zakończyła rok szkolny

Miniony rok szkolny z pewnością przejdzie do historii jako pełen niespodziewanych zdarzeń, nie inaczej będzie oceniany moment finału dziesięciomiesięcznych szkolnych zmagań. Klasyfikacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 przyniosła wiele dobrych informacji, po ponad trzech miesiącach zdalnego nauczania okazało się, że większość uczniów doskonale poradziła sobie ze stawianymi im wymaganiami edukacyjnymi.

 Spektakularnym efektem jest fakt, że nikt z uczniów nie otrzymał oceny niedostatecznej, cieszy liczba wyróżnionych osób, czyli takich, które uzyskały średnią ocen powyżej 4,75 i co najmniej ocenę bardzo dobrą z zachowania – takich uczniów jest 202. W klasach I – III wyróżniono 77 uczniów ze 197 ( co stanowi 39%), natomiast w klasach IV-VIII – świadectwo z biało- czerwonym paskiem otrzymało 125 osób spośród 316 ( czyli również 39%).

W tej drugiej grupie 96 uczniów uzyskało średnią ocen 5,00 i wyżej. Niewątpliwie ogromnym sukcesem jest wynik uzyskany przez klasę 5 d, która zakończyła ten rok szkolny ze średnią ocen 5,1. To właśnie w tym zespole klasowym, którego wychowawczynią jest Małgorzata Skorek, znaleźli się dwaj uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 6,0, są to Michał Kowalski i Kacper Zapała. Obaj chłopcy są wzorem pracowitości, uzdolnień we wszystkich dziedzinach, także w sporcie. Obaj w wolnych chwilach jeżdżą na rowerze, Kacper gra w koszykówkę, interesuje się animacjami komputerowymi i próbuje swych sił w konkursach literackich, natomiast Michał poświęca wolne chwile na rozwijanie zainteresowań historią starożytną – jego dorosłym marzeniem jest uzyskanie licencji pilota samolotów.

W każdej klasie grupa wyróżnionych liczy kilka, a nawet kilkanaście osób, co zaowocowało wysoką średnią całej szkoły (4,31).

26 czerwca odbyło się zakończenie roku, uczniowie otrzymali świadectwa oraz nagrody książkowe i dyplomy. Niestety, epidemia wymogła zmianę charakteru tego pięknego dnia, zabrakło wspólnego świętowania sukcesu. Dla bezpieczeństwa wszystkich moment wręczania cenzurek podzielono na wiele etapów, w niewielkich – kilku lub kilkunastoosobowych  – grupach z zachowaniem całego reżimu sanitarnego uczniowie odbierali świadectwa z rąk dyrektor Moniki Słowak-Brzezińskiej,wicedyrektor Lidii Wolszczak oraz od wychowawców. Nie wszyscy pojawili się w wyznaczonej porze w szkole, ponieważ – zgodnie z decyzją dyrekcji – nie wprowadzono obowiązku obecności w tym dniu w szkole. Świadectwa można było odbierać w dowolnej chwili w sekretariacie, zaś ci, którzy zdecydowali się pojawić osobiście po ich odbiór podporządkowali się zarządzeniu posiadania maseczki na twarzy, rękawiczek ochronnych oraz utrzymania bezpiecznych odległości oraz zakazu gromadzenia się przed i po wyjściu ze szkoły. Poważny nastrój zastąpił coroczny gwar radości ale to własnie dobro uczniów było w tym dniu najważniejsze.

Słowa dyrekcji skierowane do obecnych uczniów pełne były radości z sukcesów wychowanków, zawierały życzenia beztroskich i bezpiecznych wakacji i wyrażały nadzieję, że kolejny rok szkolny, który według ostatnich ustaleń rządowych powita uczniów w murach szkoły, pozwoli utrzymać wysoki poziom nauczania przy jednoczesnym powrocie do poczucia bezpieczeństwa w grupie rówieśników.

Poprzedni artykułKolejne zakażenia
Następny artykułZakończyli rok akademicki
[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x