3 C
Starachowice
niedziela, 7/03/2021
Strona główna Aktualności Andrzej Duda w Starachowicach: "Wspierajmy polski przemysł i polskich rolników"!

Andrzej Duda w Starachowicach: „Wspierajmy polski przemysł i polskich rolników”!

Między innymi o to apelował, podczas poniedziałkowego (6 bm.) spotkania z mieszkańcami Starachowic i okolic obecny prezydent RP Andrzej Duda, który w tegorocznych wyborach prezydenckich ubiega się o reelekcję. To była jego kolejna wizyta w Starachowicach. Był w naszym mieście m.in. w 2013 roku, a następnie jako kandydat na prezydenta Polski w 2015 roku.  Również podczas tegorocznej kampanii wyborczej, na mapie objazdu kraju nie mogło zabraknąć Starachowic.

Głowa państwa z mieszkańcami naszego miasta spotkał się tradycyjnie na Rynku, gdzie w poniedziałkowe (6 bm.) popołudnie  zgromadziło się liczne grono sympatyków Andrzeja Dudy, który na miejsce spotkania przybył z blisko półgodzinnym opóźnieniem. Nie ostudziło to entuzjazmu uczestników spotkania, którzy przez cały ten czas jak i w trakcie powitania ubiegającego się o reelekcję prezydenta RP głośno skandowali jego imię i nazwisko.W pierwszych słowach podziękował za serdeczne powitanie podkreślając, że ostatnie pięć lat było dobrze wykorzystanym czasem. Ciągłość programów społecznych wprowadzanych przez ostatnie 5 lat, przywiązanie do tradycji i polskości, rozwój gospodarki, obrona interesów Polski i Polaków – te priorytety programu wyborczego Andrzeja Dudy wybrzmiały  w  wystąpieniu na starachowickim Rynku. Prezydent wymienił założenia, jakie udało się zrealizować. Mówił m.in. o wsparciu dla rodzin, programach: 500 plus i 300 plus, jak również o obniżeniu VATu „na cały szereg towarów”, cen gazu.

– Szanowni państwo, to jest wymierny efekt. Pieniądze zostaną teraz w kieszeni rodzin, bo obniżamy ceny i obniżamy podatki. To jest polityka prorodzinna (…) rodzina przez te pięć lat była i będzie u nas na pierwszym miejscu – mówił dodając, że niemniej istotnym elementem jest ochrona dzieci, szczególnie tych, które, nie mają rodziców i znajdują się pod opieką państwa. Mówił o zamyśle  wprowadzenia do Konstytucji RP przepisu, normującego kwestię adopcji dziecka,, który normował będzie kwestię – Adoptowany może być tylko małoletni i dla jego dobra – mówił dodając, że w przepis ten miałby gwarantować, że przysposobić dziecko mogą tylko małżonkowie i nie mogą adoptować dzieci osoby tej samej płci.

– Mam nadzieję, że tą inicjatywę poprą nie tylko posłowie zjednoczonej prawicy ale też posłowie i senatorowie PSL  oraz Konfederacji i przynajmniej część posłów PO. Zawsze deklarowali, bowiem że są przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne.  Ja chcę żeby było to jasno wyrażone w konstytucji – dodał.

Podkreślił też ważność inwestycji, dbania o polską przedsiębiorczość i miejsca pracy. Mówił w tym miejscu o programach „mały ZUS” i „mały ZUS plus”, zapewniając, że taka polityka będzie kontynuowana. Zaznaczył, że obecny rząd pomaga przedsiębiorcom, także podczas pandemii koronawirusa, przypominając o wprowadzeniu chociażby tarczy antykryzysowej.

– To wszystko dla polskiej rodziny, dla człowieka. To jest moje wielkie marzenie na następne lata. Chcę, żebyśmy realizowali inwestycje, inwestycje i jeszcze raz inwestycje (…) Mam nadzieję, że te wielkie plany będziemy mogli wkrótce realizować, bo gospodarczo wychodzimy z pandemii (…).   – mówił, zachęcając do kupowania polskich towarów, co jego zdaniem, ma również pomóc w „wyjściu” z pandemii, wspierając polski przemysł i polskich rolników.

– Bardzo was proszę, kupujcie polskie towary, zwracajcie na to uwagę, to bardzo ważne. W ten sposób zasilamy nasz budżet i zwiększamy szanse rozwojowe – przekonywał.

Na koniec poruszył także temat wyborów prezydenckich, podkreślając, że decyzja o tym, kto zostanie prezydentem należy do obywateli i to od nich zależy, jak będą kształtowały się losy kraju.

– Chcę Polski, gdzie sprawy mogą być nazywane po imieniu, gdzie nie rządzi jakaś chorobliwa poprawność polityczna, która na to nie pozwala – dodał, dziękując za  bardzo dobrą frekwencję w pierwszej turze wyborów.

Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem „sto lat” i hymnu narodowego.

Przypomnijmy, w trakcie pierwszej tury wyborów 2020 roku na Andrzeja Dudę głosowało 52,84 procent mieszkańców powiatu starachowickiego, natomiast na kandydata opozycji, Rafała Trzaskowskiego 23,26 procent. Prezydent Duda zwyciężył we wszystkich gminach powiatu.

Na trasie poniedziałkowego objazdu województwa świętokrzyskiego, obok Starachowic znalazły się jeszcze dwie miejscowości: Mniów i Końskie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x