3.6 C
Starachowice
niedziela, 1/11/2020
Strona główna Aktualności Dlaczego "Starachowiczanka" kupiła pojemniki na odpady?

Dlaczego „Starachowiczanka” kupiła pojemniki na odpady?

Na terenie starachowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji stoi kilkadziesiąt pojemników na odpady typu dzwon. Co one tam robią i dlaczego są gromadzone?

– Docierają do mnie informacje dotyczące, że kupujemy jakieś pojemniki na odpady. Obawiam się, czy nie powtórzymy tu tego samego, co centralnie było z tymi pakietami wyborczymi. Jeszcze nic nie zdecydowano, a pojemniki się już kupuje i zwozi. Kto podejmuje takie decyzje? Kto za to płaci? – pytał na ostatniej sesji Rady Miejskiej, radny Sylwester Kwiecień.

Zapytaliśmy w starachowickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji oraz Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka”.  Jak informuje PWiK, „na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. składowane są pojemniki (typu dzwon) na podstawie umowy dzierżawy ze Spółdzielnią Socjalną Starachowiczanka”.

Natomiast Jarosław Warszawa, prezes Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka” w informacji przesłanej do redakcji wyjaśnia, że właścicielem pojemników jest Spółdzielnia Socjalna „Starachowiczanka”, która za 370 pojemników zapłaciła 40 699,59 zł brutto.

– (…) Pojemniki są na frakcje: szkło, papier i plastiki, do tych frakcji nie przewiduje się zakupu kolejnych. Pojemniki zostały zakupione, ponieważ istniało ryzyko, że gmina będzie pozbawiona firmy odbierającej odpadów komunalnych jak również pojemników. Równolegle rozpoczęły się prace nad tym, aby jednostka gminna w kolejnych latach była przygotowana do przejęcia obowiązku odbioru odpadów komunalnych, gdyby zaistniała taka konieczność. Zakup związany jest z bardzo atrakcyjną ceną, którą udało się wynegocjować. Za zakup takiej ilości nowych pojemników należałoby zapłacić ok 550 tys. zł, tymczasem pojemniki kupujemy za ok 40 tys. zł brutto. Spółdzielnia Socjalna może także pojemniki przeznaczyć do wydzierżawienia innym podmiotom gospodarczym – tłumaczy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x