-0.2 C
Starachowice
środa, 27/01/2021
Strona główna Aktualności W trosce o czworonożnych przyjaciół

W trosce o czworonożnych przyjaciół

Wśród celów, jakie wyznaczyło sobie starachowickie stowarzyszenie „Wrażliwi Społecznie” jest ochrona i wspieranie zwierząt. Dlatego członkowie stowarzyszenia razem ze swoimi sympatykami, postanowili przekazać kilkaset kilogramów karmy suchej i mokrej dla ok. 150 czworonogów znajdujących się w schronisku dla zwierząt w Rudniku (gmina Brody).

Na początku lipca br., przedstawiciele „Wrażliwych społecznie” złożyli wizytę w schronisku państwa Spytkowskich.

Pan Artur, prowadzący opowiedział historię miejsca. Przyznał, że wraz z żoną cały czas pomagali bezdomnym psom, a żeby uregulować swoją pracę, zawiązali działalność gospodarczą w formie schroniska dla zwierząt pod nadzorem powiatowego lekarza weterynarii. W azylu prowadzona jest sterylizacja i kastracja zwierząt, kwarantanna dla ciężkich zwierząt, a także adopcja psów. W tej ostatniej pomagają wolontariuszki, próbując znaleźć dobry dom czworonogom. Tylko od początku tego roku adoptowano ok. 80 psów.

– Dziękujemy członkom i sympatykom stowarzyszenia „Wrażliwi Społecznie” za przekazanie wysokiej jakości karmy. Chwała wam, że przez takie gesty, rzeczywiście państwu bliska jest troska i pomoc dla psów – podsumowali akcję właściciele schroniska Katarzyna i Artur Spytkowscy.

Do akcji ,,Pokarm dla psów” włączyli się: Barbara Lewkowicz, rodzeństwo Anna i Piotr Głowaccy, Beata i Zbyszek Gorczyca z córką Wiktorią, Wiesława Paprot, Darek Adamczyk, Anna Drobniak z córką Karoliną, Iwona Brudka, Maciuś Zaczek, Lidia Lewkowicz, Marek Dzwonek i Paweł, a także inni anonimowi darczyńcy.

Informacje dotyczące adopcji psiaków ze schroniska w Rudniku, znajdują się na profilu w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/hotelwmlynku/

Oferty ze zdjęciem i opisem czworonożnego przyjaciela można znaleźć na platformie OLX.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach....
0
Dodaj komentarzx
()
x