20.5 C
Starachowice
środa, 12/08/2020
Strona główna Aktualności Z Kielc płyną dobre wieści dotyczące szpitala

Z Kielc płyną dobre wieści dotyczące szpitala

Jest decyzja wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza dotycząca daty powrotu szpitala w Starachowicach do normalnego trybu pracy i przyjmowania pacjentów.
W komunikacie przesłanym w piątek (10 lipca br.) do redakcji GAZETY, rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska poinformowała, że:

„Reorganizacja szpitala jednoimiennego została przełożona w związku z nie całkiem ustabilizowaną wówczas sytuacją epidemiologiczną w województwie. Zgodnie z decyzją wojewody, od 20 lipca 2020 r. ma zostać wznowiona działalność ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Od 1 sierpnia 2020 szpital powinien rozpocząć działalność w zakresie pełnego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej, z równolegle istniejącą częścią szpitala jednoimiennego przeznaczoną dla pacjentów zakażonych bądź podejrzanych zakażenie wirusem SARS-CoV-2”.

Przekształcenie szpitala w Starachowicach na szpital zakaźny odbyło się w marcu br. na samym początku stanu epidemicznego w Polsce. Starachowicki szpital, z dnia na dzień, tak jak jeden z 19 – stu szpitali w kraju, musiał ewakuować pacjentów z innymi chorobami do placówek medycznych w całym województwie.

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x