17.2 C
Starachowice
środa, 5/08/2020
Strona główna Aktualności Starachowicka strzelnica otrzymała 5 gwiazdek

Starachowicka strzelnica otrzymała 5 gwiazdek

12 sportowców ze strzeleckiej kadry narodowej trenowało w wyremontowanym Centrum Strzelectwa Sportowego. Zarówno kadrowicze, jak i ich trenerzy, podczas spotkania z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem chwalili odnowiony obiekt przyznając mu 5 gwiazdek.

Modernizacja obiektu kosztowała 6 800 000,00 zł, na ten cel Gmina Starachowice pozyskała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 2 900 000,00 zł. W ramach wykonanych prac wyremontowano wszystkie pawilony i wyposażono je w elektroniczną infrastrukturę, co bardzo chwalą trenujący tu sportowcy.

– Teraz jest to obiekt jeden z najlepszych w Polsce. Jeden z dwóch najlepszych, porównywalny do Wrocławia – ocenia pochodząca ze Starachowic Agata Nowak, strzelczyni sportowa i mistrzyni olimpijska. – Jest to bardzo dobra baza na zgrupowania kadry narodowej, tak jak ma to miejsce teraz i naprawdę nie ma na co narzekać. Na miejscu jest też hotel, warunki są idealne. Na pewno będą tu organizowane zawody ogólnopolskie, bo obiekt jest jak najbardziej odpowiedni do organizacji tego typu imprez. Oceniam strzelnicę na 5 gwiazdek.

Zarówno kadrowicze, jak i ich trenerzy, podczas spotkania z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem chwalili odnowiony obiekt przyznając mu 5 gwiazdek / fot. UM Starachowice

Strzelnica w Starachowicach jest jedynym obiektem w środkowo-wschodniej Polsce, gdzie możliwe jest rozgrywanie wszystkich konkurencji przewidzianych przepisami Międzynarodowej Unii Strzeleckiej i Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Z trenującymi kadrowiczami oraz kadrą trenerską spotkał się Prezydent Starachowic Marek Materek.

– Cieszę się, że zmodernizowany obiekt spełnia oczekiwania tak wymagających użytkowników, jakimi są przedstawiciele Kadry Narodowej w Strzelectwie Sportowym, których gościmy w Starachowicach – mówi prezydent. – Taki był nasz cel. Rozwój bazy obiektu Centrum Strzelectwa Sportowego dla potrzeb polskiego sportu wyczynowego. Poprzez gruntowną modernizację zamierzaliśmy zapewnić odpowiednie warunków do szkoleń i treningów dla sportowców, kadry narodowej oraz jak najlepiej przystosować obiekt do organizacji zawodów. Dziś, słysząc tak dobre opinie wiem, że warto było i nasza strzelnica jest dziś wizytówką Starachowic.

W ramach wykonanych prac wyremontowano wszystkie pawilony i wyposażono je w elektroniczną infrastrukturę, co bardzo chwalą trenujący tu sportowcy / fot. UM Starachowice

Karol Kopeć, prezes strzelnicy sportowej przypomina, że obiekt w ostatnim czasie przeszedł gruntowny remont, od fundamentów aż po dach.

– Obiekt został dostosowany do międzynarodowych przepisów dotyczących oświetlenia, systemów tarcz elektronicznych, systemów zadaszenia i innych – informuje prezes. – Gościmy zawodników, którzy trenowali w 90 procent najważniejszych obiektach na świecie i oni twierdzą, że nasz obiekt jest w czołówce pod względem nowoczesności i jakości. Trzeba się cieszyć i chwalić, że taki obiekt powstał w Starachowicach. Być może, poprzez nowe rozdanie stworzymy tu kuźnię kadr strzelectwa wyczynowego.

Warto podkreślić, że obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem, a do Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach przyjeżdżają nie tylko sportowcy, ale także m.in. wojsko, policja, uczniowie szkół mundurowych oraz amatorzy – pasjonaci.

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x