-0.2 C
Starachowice
środa, 27/01/2021
Strona główna Koronawirus Świętokrzyskie: sobota bez nowych przypadków zakażeń koronawirusem

Świętokrzyskie: sobota bez nowych przypadków zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (11 lipca) komunikacie potwierdziło 305 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim nie stwierdzono nowych zachorowań.

Odnotowano natomiast 8 ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 3, kieleckiego – 3, jędrzejowskiego – 1 oraz włoszczowskiego – 1

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 855 zachorowań na COVID-19, w tym 41 zgonów oraz 658 ozdrowień.

W Świętokrzyskiem obecnie hospitalizowanych jest 66 osób, 1 406 poddanych jest kwarantannie, a 44 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym.

***

– Do 15 lipca br. opracowany zostanie plan etapowego przywracania działalności Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Zakres i forma dalszej działalności placówki zależy od decyzji Wojewody Świętokrzyskiego. Zarząd Powiatu jest w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala i monitoruje sytuację. Liczymy, że sytuacja się ustabilizuje i mieszkańcy powiatu starachowickiego będą znowu mieli profesjonalną, szeroką i przede wszystkim dostępną opiekę lekarzy specjalistów – poinformował starosta starachowicki Piotr Babicki w codziennym raporcie nt. epidemii w powiecie. Dodał, że w Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach nadal choruje 10 osób, w tym 7 pensjonariuszy i 3 pracowników.

W jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Starachowicach przebywa obecnie 48 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 25 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 19 z wynikiem negatywnym i 4 osoby oczekujące na wynik. Kwarantannie w powiecie starachowickim poddanych jest 119 osób, a od początku trwania epidemii, zakażenie koronawirusem potwierdzono u 323 osób z naszego powiatu.  

***

Od początku pandemii w Polsce, odnotowano 37 521 zakażeń, z czego 1 568 osoby nie żyją. COVID-19 pokonało 26 635 pacjentów.

W kraju hospitalizowanych jest 1 617 osób, 86 915 poddanych jest kwarantannie, a 10 045 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach....
0
Dodaj komentarzx
()
x