16.1 C
Starachowice
środa, 5/08/2020
Strona główna Aktualności Remont ul. Fryderyka Lempe w toku

Remont ul. Fryderyka Lempe w toku

Budowa kompleksu boisk to nie jedyna inwestycja realizowana na os. Michałów. Ekipy drogowców pracują także przy remoncie ul. Fryderyka Lempe. W ubiegłym roku w ramach tego przedsięwzięcia wyremontowano pierwszy odcinek drogi wraz z mostem na rzece Kamiennej. Stan zaawansowania prowadzonych prac wizytował Prezydent Starachowic Marek Materek.

Dotychczas w ramach inwestycji m.in.: sfrezowano asfalt, ścięto skarpy i częściowo poszerzono pobocze, co polepszyło widoczność na łuku drogi, położono również pierwszą warstwę asfaltu. Obecnie trwa montaż krawężników i ekipa drogowców przygotowuje się do położenia drugiej, ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. W ramach prac wykonany zostanie także remont kładki pieszo – jezdnej zlokalizowanej w ciągu ulicy.

– Koszt realizacji trzeciego etapu prac to 460 000,00 zł, dofinansowanie na ten cel, w wysokości 50 % wartości Gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. – Cieszę się, że skutecznie pozyskaliśmy środki zewnętrzne i mogliśmy prace drogowe zaplanowane na osiedlu Michałów wykonać. Inwestycja ta poprawi bezpieczeństwo kierowców jeżdżących tą drogą, a także poprzez poprawę estetyki miejsca uprzyjemni spacery mieszkańcom, tym bardziej, że wzdłuż ulicy zamontowano energooszczędne oświetlenie uliczne.

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x