3 C
Starachowice
niedziela, 7/03/2021
Strona główna Aktualności Poseł Lipiec apeluje: twórzmy wspólnotę narodową

Poseł Lipiec apeluje: twórzmy wspólnotę narodową

Szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec wspólnie z przewodniczącymi klubów PiS, Danutą Krępą w Radzie Powiatu i Tomaszem Andrzejewskim w Radzie Miejskiej, podziękowali mieszkańcom powiatu starachowickiego za liczny udział w wyborach i poparcie kandydata Zjednoczonej Prawicy.

– Razem zamanifestowaliśmy w powiecie, że były to dla nas ważne dni, a ich ukoronowaniem były wybory, czyli święto demokracji – mówił poseł Lipiec podczas wtorkowej (14 lipca) konferencji prasowej. – Cieszę się, że zdaliśmy egzamin z wolności. A jej przejawem była bardzo wysoka frekwencja. Bardzo wysokie poparcie, które prezydent Andrzej Duda uzyskał w powiecie starachowickim to dla nas wielka radość. Cieszę się, że mieszkańcy mojego miasta i całego powiatu starachowickiego bardzo aktywnie włączyli się do tego ważnego przedsięwzięcia dla Polski. Dla nas to wielka radość, że wygrała Polska wolna, dumna, bezpieczna, sprawiedliwa. Polska, która potrafi odnaleźć się na arenie międzynarodowej, a uosobieniem tych wartości prezydent Andrzej Duda, który dzielnie stanął na wysokości tego zadania – dodał parlamentarzysta.

Prezes świętokrzyskiego PiS mówił, że ważną sprawą jest, aby tworzyć wspólnotę narodową.

– Jestem przekonany, że wśród kandydatów i ich elektoratów zawsze są wspólne wartości. Tą największą jest nasza Ojczyzna. Ojczyzna, która powinna być bezpieczna, która powinna cieszyć się uznaniem swoich obywateli. Mam przekonanie, że wokół Ojczyzny powinniśmy się ponad podziałami politycznymi, tymi które wynikały również z przeprowadzonej kampanii wyborczej, łączyć i tworzyć tę wspólnotę narodową. Sądzę, że nam się uda – mówił poseł Lipiec, który gratulując wyniku Rafałowi Trzaskowskiemu.

Za liczny udział w wyborach mieszkańcom powiatu starachowickiego dziękowała również przewodnicząca klubu PiS w Radzie Powiatu Starachowickiego, Danuta Krępa.

– Zagłosowaliście państwo za Polską, która jest bezpieczna, w której szanuje się rodzinę, w której szanuje się każdego człowieka niezależnie od jego poglądów i za Polską, która może rozwijać się gospodarczo i w której realizuje się wielkie inwestycje. Za taką Polską, z którą inni będą liczyli się na arenie międzynarodowej – mówiła radna Krępa. Podkreśliła, zaangażowanie posła Krzysztofa Lipca, który kierował organizacją kampanii w regionie, a także jego współpracowników, wolontariuszy czy członków komisji wyborczych.

Również przewodniczący klubu PiS w starachowickiej Radzie Miejskiej Tomasz Andrzejewski mówił o dużym zaangażowaniu mieszkańców, którzy tłumnie przychodzili do okręgowych komisji wyborczych, czego potwierdzeniem jest wysoka frekwencja.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że województwo świętokrzyskie uplasowało się na trzecim miejscu w Polsce, jeśli chodzi o poparcie Andrzeja Dudy, a region świętokrzyski mocno pracował na inne regiony, dzięki czemu ubiegający się o reelekcję kandydat Zjednoczonej Prawicy wygrał drugą turę wyborów prezydenckich. Parlamentarzysta apelował, żeby nie ulegać narracji, że Polska podzieliła się na pół.

– Poparcie w Polsce dla prezydenta Andrzeja Dudy rozkładało się mniej więcej równo, gdy uwzględnimy podział na gminy i powiaty. W tych regionach, gdzie zwyciężył prezydent Andrzej Duda, jest też poparcie dla prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i odwrotnie. Nie jest tak, że Polska jest podzielona na pół. To jest ważne w kontekście budowania wspólnoty narodowej – dodał.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x