0.2 C
Starachowice
niedziela, 28/02/2021
Strona główna Aktualności Walka o życie trwa 

Walka o życie trwa 

Już jest po operacji,  Stanford Children’s Health i dr Hanley są zadowoleni  – Weronika Kępas powolutku wraca do życia.  

Chora na na hipoplazję lewej komory i zastawki mitralnej i podwójne odejście naczyń z prawej komory z ubytkiem międzykomorowym dziewczynka na operację serduszka potrzebowała prawie dwa miliony złotych. W pomocową akcję zaangażowała się armia ludzi, w tym sławy jak Ewa Chodakowska, Karol Gnat, Łukasz Piszczek, czy Patryk Vega. Zbiórka trwała kilka miesięcy, pieniądze zbierano również za pośrednictwem strony internetowej siepomaga.pl – tam fundusze wpłaciło dla trzynastolatki prawie 36 tysięcy osób.

Wszystkich, którzy kibicują dziewczynce w powrocie do zdrowia, ucieszyła informacja przekazana przez mamę Weroniki na jej facebookowym profilu:

Kochani operacja się udała. Dr Hanley jest zadowolony, mówił że zrobił to, co planował i bez żadnych niemiłych niespodzianek. Teraz najważniejsze jest pierwsze 24 godziny, zobaczymy jak Weronisia będzie sobie radzić. Na razie jest jeszcze podłączona do respiratora i ma ogrom kabelków. W jej pokoju jest ruch jak na autostradzie. Trochę nam tu praca serduszka spada ale lekarze podchodzą do tego bardzo ostrożnie i mam nadzieję że sobie z tym poradzą.”

We wzruszającym wpisie prosi również o modlitwę za córeczkę.

Wciąż można pomóc dziewczynce poprzez wpłatę funduszy na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, Santander Bank, numer konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: „2361 pomoc dla Weroniki Kępas”.

Poprzedni artykułZatrzymani za kradzieże
Następny artykułHoroskop dla Ciebie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x