17.4 C
Starachowice
środa, 5/08/2020
Strona główna Aktualności Koronawirus u weselników

Koronawirus u weselników

22 osoby zakażone koronawirusem – to pokłosie przyjęcia weselnego w Hotelu Europa w Starachowicach, jakie odbyło się na początku lipca br.

Dodatki wynik w kierunku COVID-19 ma także cztery osoby z personelu hotelu a 35 przebywa na kwarantannie.

– Na przyjęciu weselnym nie było osób z terenu powiatu starachowickiego, hotel nie został zamknięty, opracowywane ognisko dotyczy przyjęcia weselnego – mówi GAZECIE dyrektor PSSE w Starachowicach Ewa Dróżdż.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Wioletta Adamczyk-Nowak ze stacji PSSE w Ostrowcu Świętokrzyskim natomiast, w rozmowie z GAZETĄ mówiła, że w tej chwili badane są osoby, mające kontakt z zakażonymi oraz zatrudnione w zakładach pracy i firmach, gdzie pracują chorzy. Jak podkreślała, są to badania profilaktyczne, przesiewowe, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przebadano już około 100 osób, w „kolejce” czeka jeszcze blisko 70. Badania cały czas trwają.

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: w Świętokrzyskiem odnotowano 7 ozdrowień i 3 nowe zakażenia

Ministerstwo Zdrowia w środowym (5 sierpnia) komunikacie poinformowało o 640 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 18 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x