20.4 C
Starachowice
sobota, 8/08/2020
Strona główna Aktualności Zmiana organizacji ruchu nad zalewem

Zmiana organizacji ruchu nad zalewem

Od 25 lipca zmieniają się zasady ruchu na całej ulicy Panoramicznej. Od mostu w Stykowie do skrzyżowania w pobliżu molo w Rudzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz tonażu pojazdów do 8 t. Poza sezonem poruszać się będzie można z maksymalną prędkością 50 km/h.

Ponadto, na obu stronach ul. Panoramicznej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju. Jednak dla odwiedzających zalew i centrum turystyczne, gmina wybudowała siedem parkingów (płatne i bezpłatne) i sześć zatok z miejscami postojowymi. Na tych obiektach zmieści się łącznie aż 380 samochodów osobowych.

Wprowadzone zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Gminne inwestycje w turystykę nad zalewem ściągnęły tłumy zmotoryzowanych. Do tego niektórzy jeżdżą zbyt szybko. Ogromna ilość parkujących samochodów utrudnia przejazd i sprawia, że miejsce to zamiast sprzyjać spokojnemu wypoczynkowi podwyższa poziom stresu u uczestników ruchu i u wypoczywających.

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Rekord zakażeń w Polsce

809 nowych infekcji w Polsce to rekord zachorowań od początku pandemii. W województwie świętokrzyskim zachorowania wciąż trzymają niezbyt wysoki poziom, zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x