-1.2 C
Starachowice
środa, 2/12/2020
Strona główna Aktualności Kulturalna Iłża 

Kulturalna Iłża 

Leśmianowskie harce, plenery malarskie czy zajęcia plastyczne dla dzieci – Iłżecki Dom Kultury nie zapomina o mieszkańcach i nawet w dobie pandemii wychodzi z ciekawą ofertą

Pod koniec czerwca w Sali Widowiskowej wręczono nagrody laureatom Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. Bolesława Leśmiana i Konkursu Plastycznego Inspirowanego Twórczością Bolesława Leśmiana, w uroczystości rozdania nagród uczestniczyli laureaci z gminy Iłża oraz Starachowic, osoby z dalszych gmin nagrody otrzymali pocztą.

Rozdanie nagród uświetniły występy Joanny Myszki i Leny Rzońcy, w programie artystycznym zaprezentowała się się także Natalia Łygan.  Na widowni wraz z laureatami z zachowaniem dystansu społecznego zasiedli rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele przygotowujący ich do konkursowych występów. Licznie reprezentowało się środowisko artystyczne Starachowic. przybyli uczniowie Państwowego Ogniska Plastycznego wraz z dyrektorem Sylwestrem Kiełkiem i przewodniczącą Rady Rodziców Martą Grzesik. W konkursie plastycznym Starachowice reprezentowane były przez Julię Strzelec oraz Julię Zarębę.

Oba konkursy z uwagi na epidemię koronawirusa odbyły się online. Po wręczeniu nagród i obejrzeniu występów wszyscy zwiedzali pokonkursową wystawę prac plastycznych – zainteresowani będą mogli ją obejrzeć w holu Sali Widowiskowej do końca wakacji. Fundatorami nagród i wyróżnień, które otrzymali Laureaci Leśmianowskich Konkursów byli Powiat Radomski oraz Miasto i Gmina Iłża.

W temacie artystycznych wizji pozostają zajęcia dla dzieci w Iłżeckim Domu Kultury. Najmłodsi mają okazję poznać różne techniki plastyczne, a potem zrobić z nich użytek. Podobno powstają prawdziwe dzieła sztuki. Podczas zajęć świetlicowych prowadzonych przez pracowników DK dzieci mogły poznać barwną sztukę na planie koła – MANDALE, te kolorowanki to swoista sztuka terapeutyczna.

Wszystkie działania Domu Kultury dostarczają wiele przyjemności i satysfakcji.

fot. DK Iłża

fot. DK Iłża

Poprzedni artykułMoc muzyki
Następny artykułWsparcie dzieci z pieczy zastępczej
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 300 zakażeń i aż 25 zgonów w województwie

Ministerstwo Zdrowia w środowym (2 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 609 osób (89 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x