18 C
Starachowice
piątek, 25/09/2020
Strona główna Aktualności Wsparcie dzieci z pieczy zastępczej

Wsparcie dzieci z pieczy zastępczej

Powiat pozyskał blisko 300 tys. zł na wsparcie dzieci w pieczy zastępczej w związku z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19. W ramach tych środków zakupionych zostanie m.in. 86 laptopów w związku z potrzebą zdalnego kształcenia, 6 oprogramowań dostosowanych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, środki ochrony indywidualnej dla rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych w powiecie.

23 lipca br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” z udziałem przedstawicieli 15 samorządów w naszym województwie (13 powiatów, Miasta Kielce i Samorządu Województwa Świętokrzyskiego). Wszystkie dostaną wsparcie w zakresie zapobiegania i ograniczenia negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej. Pieniądze pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (w 84,28%) oraz budżetu Państwa (w 15,72%). Powiat Starachowicki pozyskał blisko 300 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego na cele realizacji zadań w trybie zdalnej nauki, wyposażenia do organizacji jednego miejsca kwarantanny/izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej i środków ochrony indywidualnej dla wychowanków, rodziców zastępczych oraz pracowników rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej.

W ramach projektu zakupionych zostanie: 86 laptopów, 6 oprogramowań dla dzieci z niepełnosprawnością, wyposażenie dla 1 miejsca kwarantanny, a także 4 tys. maseczek, 20 tys. rękawiczek i 400 płynów dezynfekcyjnych.

Wsparciem objętych zostanie 110 podmiotów pieczy zastępczej w naszym powiecie (rodziny zastępcze spokrewnione, rodziny zastępcze niezawodowe, rodziny zastępcze zawodowe, rodzinne domy dziecka i placówki opiekuńczo – wychowawcze) – wszystkie, które zgłosiły takie zapotrzebowanie.

/Aktualności powiatowe/

Poprzedni artykułKulturalna Iłża 
Następny artykułPomysł na biznes w Parku Miejskim
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: 52 nowe przypadki zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (25 września) komunikacie poinformowało o 1587 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 23 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x