20.4 C
Starachowice
sobota, 8/08/2020
Strona główna Koronawirus Koronawirus: 7 nowych ozdrowień w powiecie starachowickim

Koronawirus: 7 nowych ozdrowień w powiecie starachowickim

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (28 lipca) komunikacie poinformowało o 502 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 6 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, 6 zachorowań stwierdzono w województwie świętokrzyskim. 

Wśród zakażonych znajdują się: starsza kobieta i młody mężczyzna z powiatu buskiego; chłopiec i mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego; młody mężczyzna z powiatu staszowskiego i mężczyzna w sile wieku z powiatu sandomierskiego.

Ponadto w województwie potwierdzono 7 nowych ozdrowień, wszystkie w powiecie starachowickim.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 956 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 770 ozdrowień.

W Świętokrzyskiem obecnie hospitalizowanych jest 39 osób, 1 405 poddanych jest kwarantannie, a 26 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

***

W jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Starachowicach przebywa 28 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 22 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 5 osób z wynikiem negatywnym i 1 osoba oczekująca na wynik. Kwarantannie w powiecie starachowickim poddanych jest 57 mieszkańców.   

***

Od początku pandemii w Polsce, odnotowano 43 904 zakażenia, z czego 1 682 osoby nie żyją. COVID-19 pokonało 33 043 pacjentów.

W kraju hospitalizowanych jest 1 655 osób, 94 920 poddanych jest kwarantannie, a 7 245 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Rekord zakażeń w Polsce

809 nowych infekcji w Polsce to rekord zachorowań od początku pandemii. W województwie świętokrzyskim zachorowania wciąż trzymają niezbyt wysoki poziom, zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x