17.2 C
Starachowice
środa, 5/08/2020
Strona główna Aktualności Budowa mieszkań przy ul. Marszałka Piłsudskiego przebiega bez zakłóceń

Budowa mieszkań przy ul. Marszałka Piłsudskiego przebiega bez zakłóceń

Podczas plenerowej konferencji prasowej, która odbyła się w środę (29 lipca), prezydent Starachowic Marek Materek mówił o postępie prac przy budowie trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych usytuowanych przy ulicy Piłsudskiego w Starachowicach.

– Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma EKO-INVEST Sp. z o. o. z Kielc. Koszt budowy obiektów wyniesie 11 741 804,77 zł (brutto). Wykonawca rozpoczął prace budowlane pod koniec miesiąca listopada 2019. Aktualnie wewnątrz budynków wykonywane są instalacje elektryczne, instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, instalacja centralnego ogrzewania, ścianki działowe, tynki wewnętrzne i montaż stolarki okiennej – wymieniał prezydent.

Zakończono już budowę kanałów wentylacyjnych, a wykonawca rozpoczął wykonanie izolacji cieplnej ścian zewnętrznych oraz obróbkę płyt balkonowych. Na ukończeniu jest  również docieplenie stropu ostatniej kondygnacji i pokrycia dachowe. Natomiast Zakład Energetyki Cieplnej wykonał już przyłącza i sieć cieplną, która w przyszłości będzie zapewniać mieszkańcom centralne ogrzewanie i ciepłą wodę.

Prace budowlane zgodnie z umową mają zakończyć się 30 marca 2021 roku. Spółka planuje przekazać lokale mieszkańcom latem 2021 roku po uzyskaniu wszelkich decyzji administracyjnych.

– Obecnie trwają prace nad przygotowaniem regulaminu przydziału mieszkań, w oparciu o wytyczne Banku Gospodarstwa Krajowego. Dokument omawiany jest przez członków Społecznej Komisji Mieszkaniowej, która wczoraj (28 lipca – przy. red) miała spotkanie w tej sprawie. Więcej informacji przekażemy po całościowym opracowaniu dokumentu. Dodam, że zapisy Regulaminu do realizacji wprowadzone zostaną stosowaną uchwałą Rady Miejskiej – dodał włodarz miasta.

fot. Gazeta Starachowicka

***

Na liście STBS oczekujących na mieszkanie obecnie znajduje się 230 wniosków. Podczas konferencji, jedna z dziennikarek zapytała, jakie znaczenie będzie miała lista osób oczekujących na mieszkanie, względem mającego powstać regulaminu.

– Można jeszcze wysyłać wnioski, przy czym warto się chwilę wstrzymać, aż będą opublikowane kryteria, aż będzie wiadomo, jakie są warunki przyznawania mieszkań. Wtedy będzie można na spokojnie złożyć wniosek. Komisja będzie brała pod uwagę przede wszystkim kryteria, które narzucane są przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Te będą traktowane priorytetowo. W dalszej mierze, mam oczywiście nadzieję, że te osoby, które złożyły wnioski będą uprzywilejowane i będą mogły aplikować o te mieszkania – odpowiedział M. Materek.

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x