17.2 C
Starachowice
środa, 5/08/2020
Strona główna Aktualności Inwestycje w Nowej Słupi

Inwestycje w Nowej Słupi

Dofinansowanie ze środków PFRON w ramach programu „Likwidacja barier transportowych – zakup samochodu dla niepełnosprawnych” pozwoliło włodarzom miasta Nowa Słupia na zakup 9-osobowego busa. 

Umowę na dofinansowanie projektu roku, którą ze strony gminy Nowa Słupia sygnowali burmistrz Andrzej Gąsior i skarbnik Edyta Durak, natomiast ze strony Powiatu Kieleckiego wicestarosta Tomasz Pleban i członek Zarządu Powiatu Stefan Bąk, podpisano 23 lipca br.

– W naszej gminie jest liczna grupa osób niepełnosprawnych. Zapewniamy transport nie tylko dorosłym, ale i dzieciom do szkół i odległych punktów rehabilitacyjnych. Nasz stary samochód z 2008 roku (…) ma już przejechane około pół miliona kilometrów. Dochodzą do tego wysokie koszty eksploatacji i napraw. Pragnę podziękować staroście kieleckiemu Mirosławowi Gębskiemu oraz dyrektorowi kieleckiego oddziału PFRON Andrzejowi Michalskiemu za pozytywne rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie i umożliwienie naszej gminie zakupu tak potrzebnego środka transportu dla przewozu osób niepełnosprawnych – podsumował udział w Programie Andrzej Gąsior, burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia.

W ramach obszaru D programu, Powiat Kielecki dofinansuje ze środków PFRON do wysokości 74.345,00 zł, a maksymalny procentowy udział środków PFRON w kosztach realizacji projektu wynosi 70 %.

Kolejne działania dotyczą miejskiego oświetlenia. 17 lipca br., burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior przy kontrasygnacie skarbnika gminy Edyty Durak zawarł umowę z ENERGO Wiktor Płuciennik, na II etap rozbudowy oświetlenia ulicznego. Umowa obejmuje dobudowę oświetlenia w miejscowościach Nowa Słupia ul. Łazy, Rudki ul. Spółdzielcza, Hucisko – Mirocice – Kępa, Serwis, Włochy, Baszowice – Hucisko – Łysica, Pokrzywianka. Prace wyceniono na kwotę 204 394,60 zł. Termin zakończenia przewidziany jest na 15 grudnia br.

[new_comments]

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszy
Najnowszy Najczęściej głosowani
Inline Feedbacks
View all comments
Donata

Miejmy nadzieję, że te inwestycje wypalą.

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
1
0
Dodaj komentarzx
()
x