20.4 C
Starachowice
sobota, 8/08/2020
Strona główna Aktualności Kierownicze zmiany w MOPS

Kierownicze zmiany w MOPS

Jolanta Grudnicka, dotychczasowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starachowicach odchodzi na emeryturę. Od 1 sierpnia instytucją pokieruje Piotr Ambroszczyk, odpowiedzialny m.in. za realizację polityki senioralnej.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę (29 lipca br.) z ustępującą dyrektor oraz nowym szefem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej spotkał się prezydent Starachowic, Marek Materek.

– Dziękuję pani dyrektor Jolancie Grudnickiej za trzy lata doskonałej współpracy z Urzędem Miejskim, ale także pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy MOPS odczuli tzw. ,,dobrą zmianę” – mówił prezydent. – Przekazuję serdecznie podziękowania od wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego, od moich zastępczyń za te trzy lata wspólnej pracy. To był dobry okres dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pani dyrektor, serdeczne dziękuję – dodał.

Prezydent poinformował, że do ogłoszonego przez starachowicki Urząd Miejski konkursu na stanowisko dyrektora MOPS-u przystąpił jeden kandydat – Piotr Ambroszczyk, pełniący dotychczas funkcję zastępcy dyrektora ośrodka. W swojej karierze zawodowej przez wiele lat pracował on w magistracie, gdzie pełnił m.in. funkcję kierownika biura Rady Miejskiej, kierował także zespołem odpowiedzialnym za politykę senioralną na terenie miasta oraz tworzył dom dziennego pobytu dla seniorów w Galerii Skałka i Klub Seniora „Niezapominajka”.

– Zadaniem nowego dyrektora jest przygotowanie MOPS-u do przekształcenia w Centrum Usług Społecznych. Taką możliwość daje nam ustawa, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda – mówił Marek Materek. – Prócz tego, że przystąpiliśmy do przekształcania MOPS-u w CUS, co ma nastąpić 1 stycznia 2021 roku, to również przygotowaliśmy się do aplikowania o środki zewnętrzne wysokości ponad 3 mln zł. Wystąpiliśmy o maksymalną dotację i mamy pozytywną informację, że przeszliśmy do kolejnego etapu konkursu i znaleźliśmy się wśród 27 gmin w Polsce, które maja szansę, aby te środki uzyskać. Tego zarówno pani dyrektor, jak i panu dyrektorowi serdecznie gratuluję. Przejęcie obowiązków nastąpi za chwilę. Mam nadzieję, że ta współpraca z dyrektorem Piotrem Ambroszczykiem będzie się układała równie dobrze, jak z dyrektor Jolantą Grudnicką. Czego sobie i wszystkim pracownikom Urzędu życzę – dodał włodarz miasta.

Odchodząca na emeryturę Jolanta Grudnicka podziękowała osobom, z którymi przez ostatnie lata miała okazję współpracować. Za życzliwość i zaufanie podziękowała również prezydentowi, a nowemu dyrektorowi życzyła wielu sukcesów. Podkreśliła, że praca w pomocy społecznej jest bardzo trudnym i odpowiedzialnym zadaniem.

– Nie boje się wyzwań, podejmuję je zawsze z dużym zaangażowaniem – mówił Piotr Ambroszczyk. – Dziękuje bardzo pani dyrektor za kilka miesięcy wspólnej pracy i nauki, bo wielu rzeczy się przy niej nauczyłem.

Jak zapewnił prezydent Marek Materek, Centrum Usług Społecznych stworzy nowe możliwości dla opieki społecznej w Starachowicach, a fundusze, o które aplikuje miasto zostaną przeznaczone na jego stworzenie i rozwój. Centrum swą działalnością ma obejmować całą politykę społeczną, tj. zarówno opiekę socjalną, jaką do tej pory prowadził MOPS, jak i  programy społeczne, za których realizację będzie odpowiadać.

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Rekord zakażeń w Polsce

809 nowych infekcji w Polsce to rekord zachorowań od początku pandemii. W województwie świętokrzyskim zachorowania wciąż trzymają niezbyt wysoki poziom, zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x