-0.2 C
Starachowice
środa, 27/01/2021
Strona główna Aktualności Konkursy na dyrektorów dwóch szkół średnich rozstrzygnięte

Konkursy na dyrektorów dwóch szkół średnich rozstrzygnięte

W Starostwie Powiatowym w Starachowicach, w czwartek 30 lipca br. odbyły się konkursy na dyrektorów Zespołów Szkół Zawodowych nr: 1 i 3 w Starachowicach. W obu przypadkach komisje dokonały rozstrzygnięć. W przypadku ZSZ nr 1 wybrano Monikę Wójcik, dotychczasowego dyrektora tej szkoły, a w przypadku ZSZ nr 3 – Dorotę Lenart, dotychczasowego zastępcę dyrektora w Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach. Obie zostaną rekomendowane Zarządowi Powiatu, który dokona ostatecznego wyboru.

Z uwagi na dobiegającą końca kadencję dyrektorów: Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, Zarząd Powiatu ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów tych szkół. Kandydaci swoje oferty mogli składać do 13 lipca br.

Na konkurs na dyrektora ZSZ nr 1 w Starachowicach, wpłynęła jedna oferta. Spełniała ona wszystkie wymogi. Rozmowa kwalifikacyjna odbyła się 30 lipca br. i komisja konkursowa dokonała wyboru. Osobą rekomendowaną na to stanowisko będzie dotychczasowa dyrektor tej szkoły, Monika Wójcik.

Monika Wójcik ma 48 lat. Jest magistrem matematyki z przygotowaniem pedagogicznym. Ma 24 -letni staż pracy. Od 2001 r. pracowała w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Wcześniej, przez ok. 14 lat – w Gimnazjum nr 2 w Starachowicach, a także w innych szkołach m.in. Zespole Szkół w Wąchocku i kilku starachowickich podstawówkach.  Podczas rozmowy wykazała się wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do pracy na stanowisku dyrektora ZSZ nr 1.

Na konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach wpłynęły 2 oferty. Jeden z  kandydatów złożył pisemną rezygnację z  udziału w konkursie, jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną.  Do rozmowy przystąpiła tylko jedna osoba – Dorota Lenart, która finalnie została wybrana przez komisję.

Dorota Lenart ma 38 lat. Jest absolwentką Politechniki Świętokrzyskiej i Politechniki Radomskiej, z wykształcenia – magistrem ekonomii w zakresie finansów i gospodarki komunalnej. Ukończyła też studia podyplomowe w zakresie kwalifikacji do pracy w zawodzie, transportu w procesach logistycznych, reklamy i PR, a także nauczania przedmiotów mechatronicznych.  Od 1 września 2016 r. była zastępcą dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach, wcześniej – nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zespołach Szkół Zawodowych nr 2 i 3 oraz ZDZ w Starachowicach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach....
0
Dodaj komentarzx
()
x