12.1 C
Starachowice
niedziela, 27/09/2020
Strona główna Aktualności Jest nowy komendant

Jest nowy komendant

Starszy kapitan Sławomir Zięba, od 1 sierpnia br. kieruje Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Zastąpił na stanowisku komendanta dotychczasowego szefa PSP w naszym mieście, st. bryg. Wiesława Ungiera, który pożegnał się ze służbą.

Uroczysty apel i przekazanie obowiązków odbyły się 31 lipca br. w KP PSP w Starachowicach i Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, a przebieg służby i osiągnięcia byłego już komendanta przedstawił Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Grzegorz Rajca.

– Wiesław Ungier swoją przygodę ze strażą pożarną rozpoczął w 1989 roku, jako student podchorąży w SGSP w Warszawie. Po studiach rozpoczął pracę w Komendzie Rejonowej PSP w Starachowicach w JRG Skarżysko – Kamienna. Zajmował kolejno stanowiska: dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, dowódcy zmiany. Po utworzeniu Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku  – Kamiennej objął stanowisko dowódcy zmiany, a w latach 1999 – 2016 pełnił funkcję dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Od kwietnia 2016 roku zostały mu powierzone obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach, a następnie w czerwcu 2016 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach. W czasie prawie 31 – letniej służby kierował licznymi działaniami ratowniczo – gaśniczymi, wykazując się ofiarnością, męstwem i poświęceniem podczas ratowania zagrożonego życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Za swoją wieloletnią działalność w ochronie przeciwpożarowej został odznaczony: dyplomem KG PSP, srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę”, srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”, srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa, złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” – mówił, dziękując następnie żegnającemu się ze służbą, podkreślając jego wzorową postawę, autorytet oraz profesjonalizm.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie st. bryg. Wieslawowi Ungierowi decyzji o zwolnieniu ze służby oraz powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach st. kpt. Sławomira Zięby, który obowiązki szefa jednostki sprawuje od 1 sierpnia br.

Na zakończenie spotkania W. Ungier podziękował wszystkim zebranym za lata wspólnych działań na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz wykonywania codziennych obowiązków w gronie koleżanek i kolegów ze starachowickiej komendy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: aktualne dane z regionu świętokrzyskiego

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (26 września) komunikacie poinformowało o 1584 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 32 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x