11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Gmina Mirzec z dofinansowaniem

Gmina Mirzec z dofinansowaniem

Ponad 27 km dróg, umożliwiających dojazd do gruntów rolnych, zostanie zbudowanych lub zmodernizowanych dzięki środkom finansowym, które otrzymały świętokrzyskie gminy. Wśród nich znajduje się Gmina Mirzec, która otrzymała dofinansowanie na kontynuację przebudowy drogi dojazdowej do gruntów ornych pomiędzy Tychowem Starym a Tychowem Nowym.

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn podpisał w czwartek (13 sierpnia) umowę z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim oraz Markiem Jońcą, wicemarszałkiem województwa świętokrzyskiego. Gmina otrzyma 32 tysiące złotych na przebudowę 500 metrów drogi dojazdowej do gruntów rolnych pomiędzy Tychowem Starym a Tychowem Nowym. Koszt całkowity przedsięwzięcia będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu na tę inwestycję.

Przebudowa odcinka drogi dojazdowej do pól jest kontynuacją prac, które rozpoczęto w 2019 roku.  Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego z funduszu na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów ornych wyremontowano odcinek drogi o długości 450 metrów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x