11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Ulica Lempe przekazana mieszkańcom

Ulica Lempe przekazana mieszkańcom

Po latach oczekiwań, dziesiątek pism i próśb, mieszkańcy osiedla Michałów doczekali w pełni wyremontowanej ulicy Fryderyka Lempe. W piątek (21 sierpnia br.) inwestycję wizytowali prezydent Starachowic Marek Materek razem ze swoją zastępczynią Ewą Skibą oraz wiceprezesem firmy Budromost Starachowice, Grzegorzem Adamusem. 

– Mieszkańcy od kilkudziesięciu lat oczekiwali na remont tej drogi i zlokalizowanego tu mostu na rzece Kamiennej – mówił Marek Materek. – Cieszę się, że nadrabiamy kilkudziesięcioletnie zaległości na tym osiedlu. Inwestycja ta pochłonęła ponad 2 300 000,00 zł z czego ponad 1 150 000,00 zł pozyskaliśmy z Funduszu Dróg Lokalnych. Dziękuję wykonawcy prac, firmie Budromost Starachowice oraz pracownikom referatu inwestycji.

Modernizacja podzielona była na trzy etapy. Pierwszy obejmował odcinek od torów kolejowych do mostu zlokalizowanego na rzece Kamiennej, drugi dotyczył remontu samego mostu, a trzeci – ostatni etap, to remont odcinka drogi od mostu na rzece Kamiennej do skrzyżowania z ul. Ostrowiecką wraz remontem drewnianej kładki w ciągu drogi. Droga z nową nawierzchnią bitumiczną jest oświetlona, a w trosce o bezpieczeństwo pieszych, zamontowano również progi zwalniające.

Wiceprezes Budromost Starachowice, Grzegorz Adamus życzył mieszkańcom długiego i bezpiecznego korzystania w wyremontowanej drogi.

fot. Gazeta Starachowicka

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x