18.5 C
Starachowice
środa, 23/09/2020
Strona główna Aktualności Zakończyli kajakarski sezon

Zakończyli kajakarski sezon

To były wakacje pełne emocji i wrażeń. Zalew Brodzki przepłynęły dziesiątki małoletnich pasjonatów kajakarstwa, by 29 sierpnia zakończyć piątą edycję letniej szkółki kajakarskiej. 

Końcowym akcentem była rywalizacja na czas na wodnym torze przeszkód w pobliżu molo w Rudzie. Śmiało można rzec, że działo się, młodzi zawodnicy musieli wykonać kilka ostrych zwrotów w różnych kierunkach, przepłynąć pod przeszkodą, rzucić piłką i wrócić na metę. Młodym sportowcom towarzyszył bardzo głośny doping rodziców, kolegów i innych osób obserwujących zawody.

Letnia Szkółka Kajakarska to już tradycja, wójt Gminy Brody Marzena Bernat zwraca szczególną uwagę na rozwój sportu starając się zapewnić dzieciom i młodzieży coraz to lepsze warunki do aktywnego spędzania czasu. Zalew Brodzki jest miejsce idealnym do uprawiania kajakarska,wciąż nowe inwestycje takie jak molo sprzyjają rozwojowi zainteresowań młodych mieszkańców gminy.

Tak jak w poprzednich latach bazą młodych wioślarzy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzie, a instruktorami szkółki byli  Ryszard Roman i Błażej Doniec ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa z Warszawy. Po zawodach Wójt Marzena Bernat wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Januszem Adamusem wręczyli zwycięzcom medale i dyplomy, a pozostałym dyplomy za uczestnictwo.

Wśród dziewcząt młodszych na kajakarskim torze zwyciężyły Maria Barańska – I miejsce, Róża Grabowska – II miejsce,  Patrycja Kaczmarska – III miejsce. Dziewczęta starsze uplasowały się następująco, I miejsce zajęła Klaudia Miliczek, II miejsce Natalia Malaczewska, a III Amelia Turek.

Wśród chłopców młodszych I miejsce zajął Piotr Rożek, II – Wiktor Jankowicz, a III miejsce zajął Miłosz Malaczewski. Chłopcy starsi stanęli na podium w kolejności: I miejsce – Bartosz Sobecki, II miejsce – Dawid Kosztowniak, III miejsce – Tomasz Duda.

Tegoroczna szkółka trwała od 20 sierpnia i uczestniczyło w niej 30 młodych miłośników wioślarstwa w dwóch kategoriach wiekowych – młodszej i starszej. Wszyscy młodzi kajakarze otrzymali certyfikaty ukończenia szkółki i indywidualne, pamiątkowe zdjęcie na wodzie w kajaku oprawione w antyramę.

Na podsumowaniu szkółki obecni byli także radna Rudy Beata Szustak, sołtys sołectwa Ruda Mariusz Murzyn i sołtys sołectwa Brody Maria Jagieła. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie Ewa Stawiarska podziękowała młodzieży za udział w szkółce a władzom samorządowym za dużą pomoc w jej zorganizowaniu.

Poprzedni artykułPlejada zaprasza
Następny artykułStrażacy zadbali o szkoły
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID -19: aktualne dane WSSE w Kielcach

Ministerstwo Zdrowia w środowym (23 września) komunikacie poinformowało o 974 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 28 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x