6 C
Starachowice
sobota, 5/12/2020
Strona główna Aktualności 06. Legenda STAR@ przeszła do historii

06. Legenda STAR@ przeszła do historii

Za nami 06. Legenda STAR@ – zlot pojazdów zabytkowych, organizowany przez Powiat Starachowicki. Impreza z powodu epidemii przeniesiona została w przestrzeń wirtualną. Nie zniechęciło to fanów motoryzacji, którzy stawili tłumnie, wprawdzie nie w muzeum, a przed ekranami swoich komputerów, telefonów czy tabletów, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Od połowy lipca do połowy sierpnia br. trwała rejestracja uczestników. Na zlot zgłoszono ostatecznie 83 pojazdy, które uczestniczyły w różnych konkursach. Do 28 sierpnia br., na stronie www.legendastara.pl można było głosować na najbardziej stylowy pojazd tegorocznego zlotu w Konkursie Elegancji. Tradycyjnie przeprowadziliśmy także konkursy – super retro i super bajer. Nowością tegorocznej imprezy był konkurs fotograficzny „Stars of old cars” na wykonanie zdjęcia pojazdu (uczestnika zlotu) na tle unikatowej atrakcji turystycznej bądź historycznej z regionu zamieszkania właściciela pojazdu, ewentualnie w dowolnej urokliwej scenerii. Rozstrzygnięcie tego i innych konkursów, odbyło się podczas finału zlotu – 29 i 30 sierpnia, na stronie wydarzenia – www.facebook.com/FSCSTAR, na portalu społecznościowym Facebook.

Uczestników witali na żywo: starosta Piotr Babicki i wicestarosta Dariusz Dąbrowski. W programie była m.in. wirtualna wycieczka STAR – em 266R, legendarnym uczestnikiem X Rajdu Paryż – Dakar po starachowickich drogach. Można było zobaczyć niemal wszystkie STAR-y, rozlokowane na „Ścieżce STAR-a” w Starachowicach.

Dużą atrakcją okazały się spotkania z właścicielami prototypów wyjątkowych pojazdów: Syreny Sport – w 60.rocznicę powstania repliki wykonanej przez Mirosława Mazura i wojskowego Stara 1344 z dawnej Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się również wirtualne zwiedzanie wystawy motoryzacyjnej w naszym muzeum.

Wyniki konkursów ogłoszone zostały w niedzielę.

I tak, w Konkursie Elegancji, gdzie o wygranej decydowali internauci, zwyciężyli: Star 266 – Star San Duo – 117 głosów (kat. pojazdy ciężarowe), Trabant 1,1 Mateusza Zwolaka – 401 głosów (kat. pojazdy osobowe) i Romet Ogar 205 Michała Grzeli – 192 głosy (kategoria motocykle). Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci limitowanych przypinek do krawatu i spinek do mankietów ze STAR- em 25.

W Konkursie Super Retro czyli na najstarsze pojazdy zlotu zwycięzcami zostali: STAR 266 z 1976 r. Szymona Karwaszewskiego (kat. pojazdy ciężarowe), Dodge Royal Lancer z 1955 r. Łukasza Wisznarewskiego (kat. pojazdy osobowe) i Zundupp DB200 z 1937 r. Dariusza Kurzyńskiego (kat. motocykle).

W Konkursie Super Bajer czyli pojazdy z największą ilością „bajerów”, wygrali: Tarpan Honker 4011/TH-01S Jacka Mazurka (kat. pojazdy ciężarowe), Fiat 126p Bis 700 Iwony Mroczkowskiej (kat. pojazdy osobowe) i Zundupp DB200 Dariusza Kurzyńskiego (kat. motocykle).

Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej z trzech kategorii otrzymają pamiątkowe grawertony.

Po raz pierwszy w tym roku przeprowadziliśmy Konkurs Fotograficzny pn. „Stars of old cars”. Część prac nie spełniało jednak wymogów formalnych. Ocenie komisji podległo ostatecznie 9 prac wykonanych przez 6 autorów. Po dokładnym przedyskutowaniu tematu, komisja zdecydowała nie przyznawać I i III nagrody. II miejsce zajęła Joanna Drabikowska – autorka fotografii „Dwa STAR-y”. Otrzyma ona nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł. Przyznano również dwa wyróżnienia: Karolinie Wołowskiej i Marcinowi Rychlowi.

Dokładne wyniki wszystkich konkursów znajdują się na stronie: www.facebook.com/FSCSTAR.

/Aktualności Powiatowe/

Uczestników zlotu witali na żywo: starosta Piotr Babicki i wicestarosta Dariusz Dąbrowski / fot. Powiat Starachowicki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: piątkowy spadek zakażeń w powiecie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (4 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 239 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 531 osób (110 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x