5.1 C
Starachowice
sobota, 5/12/2020
Strona główna Aktualności Wybierz życie bez cukrzycy - program zdrowotny. Zapisz się na bezpłatne badania

Wybierz życie bez cukrzycy – program zdrowotny. Zapisz się na bezpłatne badania

Przy wejściu głównym w Urzędzie Miejskim w Starachowicach stanęła urna z hasłem „Wybierz życie bez cukrzycy”. Zainteresowani mieszkańcy mogą wypełnić kwestionariusze dotyczące swojego zdrowia i skorzystać z badań, wywiadów medycznych, konsultacji oraz grupowych zajęć z trenerem/fizjoterapeutą. Wszystkie działania, w ramach projektu będą całkowicie bezpłatne.

Zdrowie i życie mieszkańców województwa świętokrzyskiego to nasz wspólny priorytet, dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do działań zachęcających mieszkańców naszej Gminy do wzięcia udziału w projekcie. W pierwszym etapie realizowane są badania przesiewowe polegające na wywiadzie kwestionariuszowym (formularz FIND RISK). Ważne jest, aby podczas wywiadu udzielić rzetelnych informacji, gdyż na jego podstawie określane jest ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. To szybkie działanie nie zajmie więcej niż 2 minuty a może zmienić i mieć wymierny wpływ na jakość dalszego życia. W kolejnych etapach prowadzone będą badania medyczne, konsultacje dietetyczne oraz indywidualne, a także grupowe zajęcia z trenerem/fizjoterapeutą. Wszystkie działania, w ramach projektu, kierowane do mieszkańców województwa świętokrzyskiego są i będą całkowicie bezpłatne.

Projekt pn. „Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu drugiego” jest realizowany przez Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. jest współfinansowany ze środków Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Celem głównym programu jest ochrona zdrowia oraz poprawa świadomości w zakresie profilaktyki cukrzycy, nadwagi i otyłości wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego poprzez przeprowadzenie interwencji edukacyjno-zdrowotnej do 2020 roku w grupie osób w wieku 45-64 lat.

Organizatorzy chcąc zapewnić możliwość wypełnienia formularza FIND RISK przez wszystkich mieszkańców naszej gminy opracowaliśmy kilka wariantów:

  • Wypełnienie kwestionariusza na stronie internetowej projektu www.bezcukrzycy.uzdrowiskobusko.pl

  • Bezpłatna infolinia telefoniczna obsługująca projekt – 41 375 72 06

  • Pobranie kwestionariusza w budynku Gminy, wypełnienie, a następnie wrzucenie go do urny w miejscu pobrania

/Informator Miejski/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: piątkowy spadek zakażeń w powiecie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (4 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 239 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 531 osób (110 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x