17.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Aktualności Siedmiu wykonawców zainteresowanych budową obwodnicy Wąchocka

Siedmiu wykonawców zainteresowanych budową obwodnicy Wąchocka

Siedmiu wykonawców jest zainteresowanych wybudowaniem obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach, w piątek (4 września) otworzone zostały oferty w przetargu na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj. Obwodnica Wąchocka jest pierwszą świętokrzyską inwestycją, która będzie realizowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic. 

Najniższą ofertę na kwotę 283 729 291,97 złotych złożyła firma Strabag Sp. z o.o. Budżet zamawiającego wynosi 566 000 000,00 zł.

Pozostałe oferty złożyły: konsorcjum firm Mota Engil CE i Budromost-Starachowice ( kwota: 295 709 103,73 zł); Budimex (kwota: 318 205 736,73 zł); konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia (kwota: 323 067 200,82 zł); Polaqua (kwota: 324 238 786,37 zł); konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Construcción (kwota: 333 994 476,26 zł) oraz konsorcjum firm Fabe Polska, „SP” Sine Midas Stroy oraz Limited Liability Partnership „Todini Central Asia”  (kwota: 381 373 278,66 zł).

Wszyscy wykonawcy zadeklarowali skrócenie czasu realizacji inwestycji o 3 miesiące.  Teraz Komisja przetargowa przystępuje do analizy i oceny złożonych ofert.

Obwodnica Wąchocka

Droga o długości około 11,7 km będzie przebiegać nowym śladem od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic, omijając miejscowość Parszów po stronie północnej i Wąchock po stronie południowej. Dzięki inwestycji ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z miasta, co poprawić ma bezpieczeństwo ruchu, jak i komfort życia mieszkańców Wąchocka. Łatwiejsza będzie również obsługa ruchu turystycznego na słynącym z zabytków i atrakcji terenie. Równocześnie znacznie skróci się czas podróżowania drogą krajową nr 42 komunikującą między innymi węzeł drogi ekspresowej S7 w Skarżysku-Kamiennej ze starachowicką strefą przemysłową i dalej z drogą krajową nr 9 w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa i woj. podkarpackiego.

Zadania wykonawcy 

W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie dwujezdniowej drogi klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym), czterech skrzyżowań, w tym trzech z sygnalizacją świetlną, oraz 11 obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt, podziemne przejście dla pieszych). Wykonawca odpowiedzialny będzie również za wybudowanie dróg dojazdowych, urządzeń ochrony środowiska, w tym ekranów akustycznych, infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, oświetlenia i odwodnienia.

Czas realizacji zadania 

Wykonawca zrealizuje zadanie w terminie 36 miesięcy z doliczeniem okresów zimowych w czasie prac budowlanych. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest w I kw. 2021 r.

źródło: GDDKiA Kielce

We wrześniu ogłoszony zostanie przetarg na prace przygotowawcze dla obwodnicy Starachowic.

/źródło GDDKiA Kielce/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Covid 19 – Aktualne dane sanitarno-epidemiologiczne z regionu

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (20 września) komunikacie poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 11 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x