18.5 C
Starachowice
środa, 23/09/2020
Strona główna Aktualności Mistrzowie kickboxingu na starachowickim ringu

Mistrzowie kickboxingu na starachowickim ringu

Po raz kolejny Starachowice staną się gospodarzem Mistrzostw Polski w Kickboxingu,  podopieczni Marka Jasińskiego z Klubu Sportowego Dragon szykują się do walki o tytuły.

Jeszcze we wrześniu, bo w dniach 19 – 20, w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Jana Pawła II odbędą się walki o tytuł mistrza Polski w formule low kick juniorów młodszych, juniorów starszych i seniorów. Mistrzostwa będą szczególnie ważne dla seniorów z uwagi na planowane jeszcze w tym roku Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Turcji.

– Dla kadry seniorskiej będzie to prawdziwy sprawdzian formy przed Turcją, dla juniorów możliwość zaprezentowania się.  Nie odbyły się imprezy z pierwszego półrocza, powoli nadrabiamy kalendarz, niemniej jednak nie odbędą się na przykład Mistrzostwa Europy Juniorów. Dla nich te Mistrzostwa Polski w formule low kick będą w pewnym senie możliwością zaprezentowania swoich umiejętności. Wyniki z tych mistrzostw będą na pewno brane pod uwagę do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów – mówi w rozmowie z GAZETĄ Marek Jasiński (KS Dragon).

Wiadomo, że do walki chce stanąć 140 zawodników, ale zainteresowanie mistrzostwami jest ogromne, więc liczba zgłoszeń wciąż rośnie. Klub Sportowy Dragon wystawia dziesięciu zawodników

– W grupie seniorów wystąpią Adrian Gunia, Karol Mamerski i Artur Wziątek, juniorów reprezentować będą Alicja Siebyła, Julia Wojtan, Wiktoria Kania, Patrycja Pawikowska Jeremi Dygas, Miłosz Styk i Bartosz Zając – wylicza Marek Jasiński.

Impreza odbędzie się na dwóch ringach, wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny. Nie będzie walk finałowych, ani uroczystej gali, wszystko po to, by miały zastosowanie obostrzenia w związku z pandemią.

Jak mówi prezes Klubu Sportowego Dragon start zawodów odbędzie się w sobotę o godzinie 9.00, walki będzie można oglądać do godziny 20.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID -19: aktualne dane WSSE w Kielcach

Ministerstwo Zdrowia w środowym (23 września) komunikacie poinformowało o 974 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 28 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x