17.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Aktualności Pomogą dotkniętym Zespołem Aspergera 

Pomogą dotkniętym Zespołem Aspergera 

Nie choroba, a łagodne zaburzenie rozwoju, osoby dotknięte Zespołem Aspergera nie chcą być stygmatyzowane, potrzebują zrozumienia. I to ostatnie zapewnią im starachowiccy seniorzy. 

Powstaje tu bowiem specjalny zespół wspierający dzieci i młodzież dotknięte tą formą autyzmu, ale również rodziny. Wszystko odbywa się w ramach programu „Seniorzy w akcji”prowadzonego przez  Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „Ę” z Warszawy oraz Polsko – Amerykańską Fundację Wolność. Czołową postacią tej akcji jest Jacek Tarnowski, którego misją jest zaprzyjaźnienie się z Aspergerem i oswojenie go. Znając zacięcie wyżej wymienionego, nie spocznie dopóki mu się to nie uda. Celem programy „Seniorzy w akcji” jest łączenie pokoleń, w tym przypadku wątkiem senioralnym będzie współpraca wolontariacka, bo to właśnie seniorzy  będą pracowali z dziećmi oraz z młodymi ludźmi z zespołem Aspergera i ich rodzinami. Wciąż trwa nabór wolontariuszy.

Projekt nosi tytuł „Per Asperger ad Astra”, rusza od 15 września i potrwa do końca czerwca, będzie realizowany w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Covid 19 – Aktualne dane sanitarno-epidemiologiczne z regionu

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (20 września) komunikacie poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 11 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x