24.5 C
Starachowice
środa, 23/09/2020
Strona główna Aktualności Wybrano kandydata na dyrektora MOSiR

Wybrano kandydata na dyrektora MOSiR

Komisja Konkursowa wybrała kandydata na wolne stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

Jak informuje starachowicki Urząd Miejski, do konkursu ogłoszonego na to stanowisko wpłynęło cztery oferty, jedna z przyczyn formalnych została odrzucona. W piątek, 11 września członkowie Komisji Konkursowej spotkali się z trzema kandydatami, którzy przystąpili do rozmów kwalifikacyjnych tj. Kamilem Brokowskim, Mariuszem Majewskim i Krzysztofem Szczygłem.

Decyzją komisji na stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach wybrany został Krzysztof Szczygieł.

O wyborze zdecydowało m.in. zaprezentowana koncepcja funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu instytucji kultury i sportu, doświadczenie w realizacji projektów „miękkich” w tym edukacyjnych, kulturotwórczych, rekreacyjno – sportowych, promocyjnych… oraz projektów „twardych” remontowo, adaptacyjnych.

Krzysztof Szczygieł jest absolwentem studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku menadżer kultury, oraz studiów wyższych na kierunku: pedagogika, specjalność: pedagogika i turystyka. Kandydat posiada uprawnienia: Instruktora Sportu, Instruktora Sportów Obronnych, uprawnienia Instruktora i Sędziego Strzelectwa Sportowego, uprawnienia pilota PG, PPG, PPGG, uprawnienia Instruktora Narciarstwa Zjazdowego.

Ponadto kandydat ukończył szkolenia krajowe i zagraniczne z zakresu obsługi ruchu turystycznego, organizacji i zabezpieczania imprez masowych, zarządzania kapitałem ludzkim, gospodarki finansowej w instytucjach samorządowych, marketingu i inne.

Obecnie Krzysztof Szczygieł pełni funkcję kierownika Domu Kultury w Mostkach, w swojej dotychczasowej praktyce zawodowej sprawował funkcje m.in.: prezesa Zarządu Fundacji „Przestrzeń Kultury”, dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej, prezesa Klubu Sportowego „Świt”.

W swojej dotychczasowej działalności kandydat był realizatorem lub współrealizatorem między innymi takich projektów jak: „Remont i Modernizacja Domu Kultury, Infrastruktura Rekreacyjna i Sportowa w Mostkach”, „UKS NURT Mostki” – tworzenie klubu, adaptacja i wyposażenie strzelnicy sportowej, „Termomodernizacja Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej”, Projekt „Internetowe Centrum Kultury, „Roboty z Krzemienia, czyli od Rydna do Skarżyska”, „Makro – reklama na Mikrolotach”.

Krzysztof Szczygieł pracę na stanowisku Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie od 1 października br.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID -19: aktualne dane WSSE w Kielcach

Ministerstwo Zdrowia w środowym (23 września) komunikacie poinformowało o 974 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 28 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x