17.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Aktualności Lilka znów stanęła do walki 

Lilka znów stanęła do walki 

Pamiętacie te śliczne oczy? Należą do uroczej starachowiczanki Lilianki Majzner, tej samej, która dostała szansę na zdrowie. Jeszcze w czerwcu cieszyliśmy się, że ten słodki bąbel wychodzi na prostą. 

Udało się zebrać pieniądze, malutka Lilka przeszła operację, chemioterapię i gdy wydawało się, że wszystko za nią – nowotwór powrócił.

– Wszystko zaczęło się pod koniec października 2019 roku. Lilianka na przestrzeni kilku dni straciła apetyt. Diagnoza? Neuroblastoma IV stopnia – bardzo złośliwy nowotwór dziecięcy. To był cios w naszą rodzinę, musieliśmy przewartościować wszystko, spakować najpotrzebniejsze rzeczy i przenieść się do szpitala. Zamiast cieszyć się z pierwszych kroczków naszej córeczki, wylewaliśmy łzy, bojąc się tego, co może przynieść jutro. Zamiast myśleć o urządzaniu pokoiku Lilki, musieliśmy przyzwyczajać się do sterylnej sali szpitala.Rak wyrządził nam już tyle krzywd, a cały czas sięga po więcej – po życie naszego dziecka – informowali rodzice podczas pierwszej walki.

Dziś stają ponownie do walki.

– Szturmujcie niebo i módlcie się z nas, za naszą Wojowniczkę. Otoczcie ją dobrymi myślami, modlitwą i wsparciem – choćby z daleka. – pisze na portalu społecznościowym administratorka grupy „Zdążyć przed Panem Bogiem – starachowicka grupa licytacyjna” Aleksandra Krzos.

I dodaje:

– Czuje się zobowiązana poinformować Was o stanie zdrowia „Naszej” Lilianki, dla której tak dzielnie zbieraliście pieniążki na bardzo kosztowne leczenie. Chwile szczęścia tej małej księżniczki nie trwały długo…  Lila znów musi stanąć twarzą w twarz z nierównym przeciwnikiem, ze straszliwym wrogiem, który znów postanowił zamieszkać w jej maleńkim organizmie.

Nowotwór powrócił i zaatakował węzły chłonne oraz szpik. Lekarze muszą kontaktować się z Krakowem i podjąć decyzję co dalej. (…) Wygrała już tyle bitew, wygra i tą, wygra całą wojnę. (…)

 

amar
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Covid 19 – Aktualne dane sanitarno-epidemiologiczne z regionu

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (20 września) komunikacie poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 11 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x