17.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Aktualności Jesteś dla nas radością i dumą

Jesteś dla nas radością i dumą

Kolejny raz przy ławeczce „Halnego” w Starachowicach zorganizowano patriotyczne popołudnie. W ramach uroczystości poświęconych Żołnierzom Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury-Nurt wystąpiła młodzież ze Starachowic i powiatu.

Imprezę przy Skwerze „Halnego” rozpoczęła i prowadziła Anna Skibińska, ona również zapowiadała młodych wykonawców przybliżając publiczności ich sylwetki. Koncert rozpoczął hymn Armii Krajowej, który wykonał Artur Biniek.

A potem to już był czas młodych, w pięknych patriotycznych pieśniach i piosenkach zaprezentowali się  „Mali Wojacy” z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie,  prowadzony przez Justynę Śpiewak, Wiktoria Bilińska, Bartek Matysek ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach.

Zgromadzona publiczność ze wzruszeniem nuciła razem z zespołami i solistami oddając tym samym cześć tym, którzy wiele lat temu bronili Niepodległej.

Imprezę organizowały Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury – Nurt” i świętokrzyski obwód Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Covid 19 – Aktualne dane sanitarno-epidemiologiczne z regionu

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (20 września) komunikacie poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 11 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x