17.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Aktualności „Przemysł domowy. Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie”

„Przemysł domowy. Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie”

Wniosek zgłoszony przez Muzeum Przyrody i Techniki  do programu „Wspieranie działań muzealnych” w ramach naboru I/2020, uzyskał dotację na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na zadanie pn. „Organizacja wystawy czasowej „Przemysł domowy. Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie”.

Uzyskane dofinansowanie połączone z wkładem własnym naszego Muzeum, pozwoli na stworzenie drugiej części wystawy czasowej w ramach projektu „Przemysł domowy”. Kontynuacja zadania pn. „Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie” dotyczy w całości historii sztućców oraz zastaw stołowych od początku XIX wieku do pierwszej połowy XX wieku.

Na wystawie zostaną zaprezentowane zbiory z prywatnej kolekcji Stanisława Jaruszewicza. W szczególności zostaną wyeksponowane bogate zbiory sztućców i zastaw stołowych, które będą przyczynkiem do ukazania historii ich producentów. Wystawa będzie tworzona w XIX wiecznej hali. Eksponaty będą prezentowane w gablotach, stylizowanych meblach oraz stole, który będzie pełnił rolę ekspozytora. Ekspozycję będą uzupełniać reprodukcje materiałów archiwalnych dotyczące poszczególnych producentów.

W ramach zadania zostaną przeprowadzone warsztaty edukacyjne. Do wystawy powstanie katalog, który dzięki zawartym materiałom ilustracyjnym będzie istotnym źródłem poznawczym.

Wystawa będzie czynna od 16 października do 26 lutego 2021 roku.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

/Aktualności Powiatowe/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Covid 19 – Aktualne dane sanitarno-epidemiologiczne z regionu

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (20 września) komunikacie poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 11 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x