18.5 C
Starachowice
środa, 23/09/2020
Strona główna Aktualności Nocne bieganie nad zalewem

Nocne bieganie nad zalewem

Wielu biegaczy i fanów nordic walkingu uczestniczyło w weekendowym III Biegu i Marszu Nocnym nad zalewem w Wąchocku, jaki odbył się w „stolicy humoru” z inicjatywy Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT. Emocji nie brakowało!

Ci, którzy zdecydowali się na bieganie, mieli do pokonania dystans 14,5 km, natomiast fani „chodzenia z kijkami” – 9,6 km. Atmosfera była iście sportowa zarówno za sprawą samych zawodników, jak i kibiców, którzy trzymali kciuki za swoich faworytów. Na zakończenie sportowej imprezy nagrodzono zwycięzców oraz zdobywców drugich i trzecich miejsc.

W kategorii „open” wśród biegaczy na najwyższym stopniu podium stanął Rafał Czarnecki z Bliżyna, który pokonał dystans w czasie 50:32. Tuż za nim, z czasem 50:45 uplasował się Piotr Sztandera z Parszowa, a trzecie miejsce należało do Damiana Bernata z Bliżyna (50:59). W tej samej kategorii, jeżeli chodzi o nordic walking pierwsze miejsce należało do Jerzego Krakowskiego z Mielca, którego czas to 1:04:34, na drugim stopniu podium stanął Maciej Józef Brzezina z Sochaczewa (1:04:37) a brązowy medal wywalczył Piotr Sobczyk z Kielc (1:05:55). Zawodnicy zostali podzieleni także na kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn. Wśród pań w kat. 16-30 lat zwyciężyła Marta Gębska z Bliżyna, druga była Małgorzata Skowron z Radomia, a trzecia – Marta Gajęcka, również z Radomia. W grupie 31-45 l. najlepsza okazała się Lidia Czarnecka z Bliżyna, tuż za nią uplasowała się Basia Przeworska z Łącznej a trzecią lokatę zajęła Anna Sadza ze Skarżyska-Kamiennej. W kategorii 46-55 l. pierwsza na metę dobiegła Małgorzata Rutkowska ze Starego Jawora, a za nią uplasowała się Karolina Gałczyńska-Szymczyk z Suchedniowa. Wśród pań w wieku „56+” złoty medal wywalczyła Hanna Borkowska z Radomia a „srebro”- Wanda Prucnal ze Skarżyska-Kamiennej. Wśród mężczyzn w wieku od 16 do 30 lat zwyciężył Damian Bernat z Bliżyna, drugi był Sylwester Rycąbel z Kobylan, a trzecie miejsce zajął Dawid Arabasz z Suchedniowa. W grupie panów w wieku od 31 do 45 lat wygrał Rafał Czarnecki z Bliżyna, za nim uplasował się Piotr Sztandera z Parszowa, a trzecie miejsce zajął Jacek Gębski z Bliżyna. Najlepszy wśród panów w kategorii 46-55 l. okazał się natomiast Sławomir Majchrzak ze Starachowic, drugi był Rafał Kramer z Radomia, a jako trzeci na metę dobiegł starachowiczanin Dariusz Serafin. W grupie mężczyzn w kat. „56+” z kolei „złoto” wywalczył Sylwester Konieczny z Szydłowca, tuż za nim uplasował się Marian Włodarczyk ze Skarżyska-Kamiennej, a trzecie miejsce zajął również skarżyszczanin – Andrzej Wotliński.

Obszerna galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna na portalu: www.wachock.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID -19: aktualne dane WSSE w Kielcach

Ministerstwo Zdrowia w środowym (23 września) komunikacie poinformowało o 974 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 28 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x