18.5 C
Starachowice
środa, 23/09/2020
Strona główna Aktualności Akcja „sadziMY” w Starachowicach. Przyjdź po sadzonkę

Akcja „sadziMY” w Starachowicach. Przyjdź po sadzonkę

Już w najbliższy piątek (18 września) we wszystkich nadleśnictwach RDLP w Radomiu oraz radomskiej dyrekcji Lasów Państwowych zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja #sadziMY, której celem jest zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.

Dlatego, Nadleśnictwo Starachowice zaprasza w piątek przed swoją siedzibę przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 14d po odbiór sadzonek drzew leśnych. Dla zainteresowanych posadzeniem własnego drzewa, leśnicy przygotowali sadzonki rodzimych gatunków leśnych tj. dąb, buk, sosna. Szczegóły znajdują się stronie internetowej: https://starachowice.radom.lasy.gov.pl/witamy/-/asset_publisher/Wo5w/content/-sadzimy-2020

 

źródło: YT Lasy Państwowe

– Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy, teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko – zachęcają Lasy Państwowe, które dla wszystkich chętnych przygotowały łącznie aż milion sadzonek.

źródło: Lasy Państwowe

W piątek, akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Para Prezydencka weźmie udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017r.  Wspólnie, m.in. z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID -19: aktualne dane WSSE w Kielcach

Ministerstwo Zdrowia w środowym (23 września) komunikacie poinformowało o 974 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 28 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x