0.4 C
Starachowice
piątek, 4/12/2020
Strona główna Aktualności Konkurs Pamięci

Konkurs Pamięci

Organizacje pozarządowe, które chcą upamiętnić rocznice odzyskania Niepodległości i Bitwy Warszawskiej mogą wziąć udział w konkursie ogłoszonym właśnie przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Odbędzie się on pod hasłem 1918 i 1920 PAMIĘTAMY i przewiduje dofinansowanie w wysokości 2 500 000 zł.

Mogą je otrzymać m.in. programy patriotyczno-edukacyjne np. „żywe lekcje historii”, wystawy, seminaria, konferencje, organizowane również online, a także  podróże historyczne do miejsc bezpośrednio związanych z wydarzeniami historycznymi i  bohaterskimi walkami 1918 i 1920 roku. Wśród zadań jest także opieka nad grobami poległych w walce o Niepodległość, odnajdywanie „zapomnianych” grobów, składanie kwiatów i zniczy w miejscach pamięci oraz na grobach bohaterów walk o Niepodległość Polski. Pieniądze mogą być przeznaczone również na organizację pikników, wieczornic, rekonstrukcji historycznych i zawodów patriotyczno-sportowych, np. biegów niepodległościowych.

Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć wniosek o dofinansowanie do 2 października 2020 r. i spełnić wszystkie wymogi Otwartego Konkursu Ofert. Szczegóły znajdują się na stronie MON i w Biuletynie Informacji Publicznej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 620 zgonów w kraju w ciągu doby

Ministerstwo Zdrowia w czwartek (3 grudnia) komunikacie poinformowało o 14 838 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 620 osób (109 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x