11.1 C
Starachowice
piątek, 23/10/2020
Strona główna Aktualności Przebudowa ulic Relaksowej w Brodach i Ogrodowej w Jabłonnie

Przebudowa ulic Relaksowej w Brodach i Ogrodowej w Jabłonnie

Trwa proces przebudowy dróg na terenie Gminy Brody. Aktualnie prowadzone są  prace modernizacyjne na ulicach Relaksowej w Brodach i Ogrodowej w Jabłonnie. Na inwestycje te Gmina Brody pozyskała wysokie, 70% dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ulica Relaksowa przebudowywana jest na odcinku prawie 1 kilometra, od Domu Pomocy Społecznej we wsi Górki do drogi krajowej nr 9 Ostrowiec-Radom. Zakres prac obejmuje wykonanie nowej nawierzchni mineralno-asfaltowej, utwardzenie pobocza, utwardzenie skarp płytami ażurowymi, wykonanie odwodnienie oraz chodnika z kostki brukowej. Będą również przejścia dla pieszych o podwyższonym standardzie z oznakowaniem aktywnym. Wykonane zostanie nowe oświetlenie uliczne typu LED.

Ulica Ogrodowa w Jabłonnie jest drogą wewnętrzną. Przebudowana będzie na odcinku o długości 420 metrów. W ramach tego zadania wykonywana zostanie nowa nawierzchnia z mieszanki mineralno-asfaltowej, mijanki, pobocze oraz prace odwadniające. Zamontowany będzie także znak aktywny na skrzyżowaniu z drogą gminną. Zakończenie prac na tych drogach planowane jest na listopad bieżącego roku.

fot. UG Brody

/Gmina Brody/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Covid-19: wzrost zakażeń i zgonów w kraju i w regionie

Ministerstwo Zdrowia w czwartkowym (22 października) komunikacie poinformowało o 12 107 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 168 osób (31 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x