9.2 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Ile bonów turystycznych wykorzystali mieszkańcy naszego powiatu?

Ile bonów turystycznych wykorzystali mieszkańcy naszego powiatu?

W świętokrzyskim na portalu PUE ZUS  przyznanych zostało do tej pory 118 889 bonów dla rodziców, którzy pobierają świadczenie 500 plus. Ponad 25 tys. z nich już wykorzystało bon.

Bon Turystyczny jest ogromnym wsparciem dla podmiotów turystycznych oraz rodzin, a  największe zainteresowanie mieliśmy pod koniec wakacji.  Na jego realizację jest bardzo dużo czasu. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze – mówi Paweł Szkalej rzecznik prasowy świętokrzyskiego Oddziału ZUS. Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce „Ogólny”. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę „Polski Bon Turystyczny”, a następnie „Mój bon”. Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych,  które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus. Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT)- dodaje rzecznik.

Żeby przystąpić do programu, na PUE ZUS, trzeba wypełnić „Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny” (PBT).

Na PUE ZUS podmiot turystyczny może zarządzać uprawnieniami osób, które będą przyjmować płatności bonem. Uzyska też dostęp do swoich rozliczeń. Aby płatności trafiały do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, muszą one podać numer konta.  ZUS apeluje do przedsiębiorców, aby sprawdzali numer swojego rachunku bankowego. Zdarza się bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte i płatności nie zostały zrealizowane.

Wszystkie bony na PUE: 118899

Kwota BON: 94 641 750 zł.

A jak jest w powiecie starachowickim?

Powiat starachowicki

Liczba BON: 8489

Kwota BON: 6826500

Bony aktywne: 25182

Kwota BON: 21 521 250 zł.

Liczba BON: 1792

Kwota BON: 1569500

Opracował: Paweł Szkalej

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x