-1.3 C
Starachowice
środa, 2/12/2020
Strona główna Aktualności Fundacja "Azyl" - z pomocą dla ofiar przemocy

Fundacja „Azyl” – z pomocą dla ofiar przemocy

Były prezydent Starachowic, Wojciech Bernatowicz na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował o powstaniu fundacji „Azyl”, której celem jest pomoc ofiarom przemocy domowej.

Informacja, a co za tym idzie inicjatywa założycieli fundacji, spotkały się z poparciem dla tego typu działalności, o czym świadczy wiele pozytywnych komentarzy.

Prezentujemy wpis Wojciecha Bernatowicza z jego profilu na Facebooku.

„Szanowni Państwo,

Dość przemocy wobec kobiet i dzieci.

Po kilku miesiącach moich starań, została zarejestrowana w Starachowicach Fundacja „Azyl”, której jestem współzałożycielem. Głównym jej celem jest pomoc kobietom i dzieciom, które są ofiarami przemocy domowej. Potrzebne jest dla nich schronienie.

W związku z tym, w dniu dzisiejszym (25 września br. – przyp.red), złożyłem do Starosty Starachowickiego i Radnych Rady Powiatu w Starachowicach wniosek, o wydzierżawienie na okres 30 lat budynku, po byłym Oddziale Zakaźnym, w celu utworzenia w nim całodobowego schroniska dla kobiet i dzieci.

Mam prośbę. Jeśli popieracie tą inicjatywę to proszę o „lajka” pod tym głównym postem oraz o jego udostępnianie. Będzie to sygnał dla władz i radnych powiatu, że cel jest słuszny. Moim zdaniem tak. Skala zjawiska jest bardzo duża.

Dziękuję. Wojciech Bernatowicz”.

Link do wpisu: https://www.facebook.com/wojciech.bernatowicz.7/posts/3651583731570628

Poprzedni artykułKorekta trasy linii 10 i 29
Następny artykułKaratecy z medalami
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 300 zakażeń i aż 25 zgonów w województwie

Ministerstwo Zdrowia w środowym (2 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 609 osób (89 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x