7.6 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Karatecy z medalami

Karatecy z medalami

Zawodnicy z 21 klubów zjechali w minioną sobotę, 26 września br. do Starachowic, aby wziąć udział w rywalizacji o medale i tytuły w ramach Turnieju Karate Shinkyokushin – POLISH OPEN 2020, zorganizowanego przez Starachowicki Klub Karate Kyokushin. Emocji nie brakowało!

Po raz pierwszy w nowej rzeczywistości rywalizacji na matach stanęli kadeci i juniorzy. Karatecy z 21 klubów rywalizowali w dwóch konkurencjach: kata i kumite. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwał Sędzia główny Shihan Wojciech Radziewicz 5 dan oraz Prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai – Shihan Remigiusz Karpiński 6 dan.

-Swoją obecnością zaszczycił nas także prezydent miasta Marek Materek, który oficjalnie otworzył turniej. Urząd Marszałkowski reprezentował Łukasz Korus. Dzięki wsparciu tych instytucji po raz kolejny w naszym miesicie mogliśmy gościć karateków z cało kraju – mówią organizatorzy.

Podczas turnieju wspaniale zaprezentowali się podopieczni starachowickiego klubu, zdobywając złote, srebrne i brązowe medale. Ogromne powody do radości miała Zuzanna Pacek, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii kata junior. W tej samej kategorii na trzeciej pozycji uplasował się Kacper Jakubowski. Julia Seweryn natomiast cieszyła się ze „srebra” w kat.  kata kadet, a Karina Pękacz – w kat. kumite junior. Igor Stachowicz natomiast zajął drugie miejsce w kat.  kumite kadet, a Kacper Jakubowski cieszył się ze „złota” w kat. kumite junior. Julia Seweryn oraz Karol Ożóg z kolei zajęli trzecie miejsca w kat. kumite kadet.

– Gratulacje dla Wszystkich medalistów! Dziękujemy, że byliście razem z nami. Zapraszamy na kolejne turnieje karate w Starachowicach – podsumowują organizatorzy.

Do gratulacji przyłącza się również GAZETA!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 600 zakażeń w regionie, ponad 20 tysięcy w całym...

Ministerstwo Zdrowia w czwartkowym (29 października) komunikacie poinformowało o 20 156 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 301 osób (46 osób zmarło z powodu Covid-19,...
0
Dodaj komentarzx
()
x