-1.3 C
Starachowice
środa, 2/12/2020
Strona główna Aktualności e-Senior potrafi w internety!

e-Senior potrafi w internety!

Internet to wspaniała przygoda i…wygoda – przekonuje się o tym coraz więcej seniorów. Zresztą posłuchajcie, co w rozmowie z Martą Manowską sami o tym mówią i jak wspominają swoje początki. A później weźcie udział w naszym konkursie. Jest o co powalczyć!

e-Senior potrafi! My to wiemy od dawna. Wiemy też, że wiele starszych osób nadal ma jednak sporo obaw, aby wkroczyć w cyfrowy świat. Chcemy im w tym pomóc.

Jak senior z seniorem

Dlatego, po pierwsze – przygotowaliśmy cykl filmów, w których Marta Manowska rozmawia ze znanymi seniorami o ich internetowych doświadczeniach. Po drugie – do pomocy seniorom chcemy zaangażować ich wnuki i dzieci. W tym celu organizujemy konkurs ze świetnymi nagrodami. Laptopami! Ale o tym więcej za chwilę…

– Każdy może być e-Polakiem. Ani wiek, ani internetowe umiejętności nie mają tu żadnego znaczenia – mówi Marta Manowska, ambasadorka naszej kampanii „e-Polak potrafi!”.

Wspólnie zaczynamy kolejną odsłonę tej kampanii. Nasze hasło to e-Senior potrafi!

Zdajemy sobie bowiem sprawę, że ciężko jest czasem przekonać starszą osobę do rozpoczęcia internetowej przygody. Dlatego postanowiliśmy podejść do tego inaczej… Wraz z Martą Manowską przygotowaliśmy cykl trzech filmów, w których znani seniorzy dzielą się swoimi internetowymi doświadczeniami i przygodami. Pytamy ich także o to, co zrobić, aby przekonać nieprzekonanych.

Dzisiaj premiera pierwszego filmu. Temat: komunikacja i kontakt z bliskimi. W tym odcinku Marta Manowska rozmawia z Władysławem Balickim, który teraz z internetem jest za pan brat, ale przecież nie zawsze tak było, on też musiał się przełamać.

Miłość, miłość…w internecie!

Władysław Balicki opowiedział, jak internet pomaga mu utrzymywać kontakt z wieloma osobami. O czym z nimi rozmawia i czy znalazł w internecie miłość? Obejrzyjcie, a sami się przekonacie.

– Dzięki internetowi np. przesłanie wiadomości czy zdjęć to chwila moment. Z córką, która jest 1300 km stąd, wysyłamy sobie często różne informacje. To dla mnie bardzo wygodne. Zachęcam wszystkich ludzi w moim wieku do korzystania z możliwości, jakie daje nam internet – przekonuje Władysław Balicki.

Film jest już dostępny na fanpage’u Marty Manowskiej.

e-Senior w internecie: komunikacja i kontakt z bliskimi – obejrzyj film.

Rozmowy z rodziną, bliskimi i dalszymi znajomymi, a nawet nieznajomymi to jedno. Ale internet to ocean możliwości. Weźmy na przykład rozrywkę.

Pamiętacie te czasy, kiedy musieliście wrócić do domu o konkretnej godzinie, bo właśnie zaczynał się Wasz serial? Na szczęście zarówno serial, ale i koncerty czy ukochane filmy coraz częściej możecie obejrzeć w internecie. I to o dowolnej porze, wygodnie – w fotelu, w kapciach, z kubkiem ulubionej herbaty.

O tym, jakie to proste w drugim filmie naszej serii w rozmowie z Martą Manowską opowie Wiesława Judek. Premiera już za tydzień.

A za dwa tygodnie trzeci odcinek. Gościem Marty Manowskiej będzie Iwona Mazurkiewicz. Panie porozmawiają o tym, jak i jakie formalności możemy załatwić online. Nawet jeśli jeszcze dziś wydaje Wam się, że to zbyt trudne, abyście mogli sobie z tym poradzić – wspólnie przekonamy Was, że jest inaczej.

– Internet jest narzędziem niejako skrojonym na potrzeby osób dojrzałych. Nie tylko pozwala na lepszą komunikację z bliskimi, czy znajomymi, ale pozwala także na realizację wszystkich tych czynności, na które czasami po prostu brakuje siły. Jest oknem na świat – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – W ramach kampanii „e-Polak potrafi!” przekonujemy do tego od miesięcy. Tym razem chcemy to zrobić wspólnie z dziećmi i wnukami seniorów – dodaje szef MC.

Zrób z babci e-seniorkę!

„To proste, zobacz!” – ile razy przekonywaliście rodziców, babcię lub dziadka do korzystania z internetu? Przeszkodą często jest lęk – jednak wystarczy poświęcić kilka chwil, pokazać kilka razy, wytłumaczyć i na pewno złapią bakcyla! Przyda się coś jeszcze – komputer. Jeśli Wasi bliscy nie mają odpowiedniego sprzętu, aby korzystać z dobrodziejstw internetu, przychodzimy z pomocą.

Wspólnie weźcie udział w naszym konkursie. Przygotowaliśmy świetne nagrody – laptopy! Co trzeba zrobić, aby mieć szansę na wygraną? To proste: napiszcie, czego w życiu nauczyła was bliska starsza osoba, a czego Wy chcielibyście nauczyć ją w internecie. To może być babcia, dziadek, mama, tata, ciocia lub sąsiad. Ważne, aby mieli ukończone 60 lat.

A co z Wami? Tu nie ma kryterium wieku, konkurs jest dla każdego: i 60, i 15-latka! Koniecznie dołączcie Wasze wspólne zdjęcie. Formularz i wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie: www.gov.pl/epolakpotrafi/konkurs.

Na zgłoszenia czekamy do 19 października. Wybierzemy i nagrodzimy 10 – naszych zdaniem – najciekawszych prac. Do dzieła!

[komunikat prasowy Wydziału Komunikacji Ministerstwo Cyfryzacji]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 300 zakażeń i aż 25 zgonów w województwie

Ministerstwo Zdrowia w środowym (2 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 609 osób (89 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x