5.1 C
Starachowice
sobota, 5/12/2020
Strona główna Aktualności Drugie podejście do przetargu ws. Lubianki

Drugie podejście do przetargu ws. Lubianki

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Starachowicach opublikowano ogłoszenie „Zagospodarowanie terenu wokół Zalewu Lubianka w Starachowicach, w ramach Projektu „Rewitalizacja – Lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie”. To drugie podejście Gminy Starachowice do wyłonienia wykonawcy prac. 

Do pierwszego przetargu, który został unieważniony, przystąpiło 10 firm. Wszystkie złożone oferty przewyższały kwotę, którą miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Gmina na inwestycję zabezpieczyła 19,7 miliona złotych, natomiast złożone oferty opiewały na kwoty od 20 601 658,73 złotych do 32 651 920,04 złotych. Dwie, spośród 10 ofert cenowo były zbliżone do kwoty, jaką Gmina Starachowice przygotowała na realizację inwestycji, zawierały jednak szereg błędów formalnych.

Otwarcie ofert w drugim postępowaniu zaplanowano na 23 października br., jednak termin może się przesunąć. Wszystko zależy od tego czy oferenci będą mieli dodatkowa pytania, a co za tym idzie urzędnicy, będą musieli przygotowywać dodatkowe wyjaśnienia.

W ramach zagospodarowania terenu nad starachowicką Lubianką, planuje się: poprawienie obecnego wjazdu i budowa nowego wyjazdu, budowa nowego parkingu z większą ilością miejsc postojowych. Obecny budynek WOPR zostanie wyburzony, powstanie nowy budynek z zapleczem, a którego dach będzie częścią skateparku. Ponadto plac zabaw dla dzieci starszych, siłownia plenerowa, a także boisko wielofunkcyjne. Od grobli, która znajduje się przy jazie wodnym będzie prowadziła ścieżka. Zostaną wybudowane dwa mostki, tak żeby wokół zbiornika można było zrobić pętlę dla spacerowiczów. Zostanie wykonane nowe molo, publiczne toalety. Ławki, kosze na śmieci. Plaża zostanie znaczącą powiększona, a w jej okolicy planowane są boiska do siatkówki. Na cyplu od strony ulicy Żytniej zlokalizowane zostanie miejsce na ognisko. Powstaną pomosty dla wędkarzy. Poprawione zostaną wjazdy od strony ulicy Południowej.

fot. Gazeta Starachowicka

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: piątkowy spadek zakażeń w powiecie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (4 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 239 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 531 osób (110 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x