-0.2 C
Starachowice
środa, 27/01/2021
Strona główna Aktualności Odpowie za znieważenie policjantów

Odpowie za znieważenie policjantów

Starachowiccy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o znieważenie funkcjonariuszy na służbie. Za to przestępstwo prawo przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (29 września) przed godziną 8 na jednej z ulic Starachowic, policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego osobowym fiatem. W trakcie czynności do mundurowych podszedł młody mężczyzna, który rozpoczął  „dyskusję” zakłócając przy tym przebieg kontroli drogowej. Interwencję zaczął nagrywać telefonem komórkowym.

Nagranie zostało umieszczone na jednym z portali społecznościowych. Na materiale tym widać, jak 20-latek znieważa funkcjonariuszy, jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego, za który kodeks karny przewiduje do roku pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zastosowała wobec mężczyzny wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci m.in. dozoru. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach....
0
Dodaj komentarzx
()
x