-0.2 C
Starachowice
środa, 27/01/2021
Strona główna Aktualności Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera lokalny sport

Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera lokalny sport

Uczniowski Klub Sportowy „Meteor” z Wąchocka zyskał finansowe wsparcie ze strony Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”. Spółka ufundowała na początek współpracy profesjonalny sprzęt do tenisa stołowego i nowe stroje sportowe .

To kolejny raz, kiedy SSE postanowiła wesprzeć lokalnych sportowców. Po tym, jak Klub „Meteor” zwrócił się do posła Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Lipca z prośbą o pomoc, a poseł do Strefy, nawiązała się współpraca, która rokuje na dalszy rozwój zarówno młodych sportowców, klubu, jak i tenisa stołowego w naszym powiecie.

– 3 października rozpoczyna się II liga świętokrzysko-łódzka. Zmagania będziemy mogli podziwiać w Wąchocku -powiedział Marcin Perz, prezes SSE „Starachowice”. – Cieszę się, że możemy je wesprzeć, bo czuję się zobowiązany wspierać lokalny sport. Aby odnosić sukcesy musimy zachęcać młodzież do udziału w zajęciach, dodatkowo w ten sposób podnosi się prestiż ich działalności sportowej

Poseł na Sejm RP, Krzysztof Lipiec wspomniał, że „Meteor” zwrócił się do niego po pomoc. Wiedząc o zaangażowaniu Strefy i samego prezesa Perza w lokalną działalność, parlamentarzysta poprosił o objęcie klubu patronatem Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– SSE na moją prośbę okazał serce dla Klubu, który specjalizuje się w tenisie stołowym. Strefa jest otwarta na tego typu inicjatywy społeczne, inicjatywy na rzecz dzieci i młodzieży, za co serdecznie dziękuję – mówił poseł. Dodał, że choć w Wąchocku tenis stołowy jest dyscypliną znaną od dawna, to teraz, dzięki wsparciu, może stać się znany i popularny również w powiecie starachowickim. – UKS nie tylko na tym skorzysta, ale potraktuje jako dobrą inwestycję w przyszłość.

Specjalna Strefa Ekonomiczna na początek współpracy, przekazała klubowi sprzęt do uprawiania tenisa stołowego i kompletne stroje sportowe. Wszystko z najwyższej półki.

Prezes Klubu „Meteor” Aldona Parka dziękowała za wsparcie i partnerstwo.

– To duży krok w przyszłość – mówiła podczas konferencji. – Mocno zaangażowaliśmy się w sekcję dziecięcą. Mamy 40 zawodników z Wąchocka, ale też z Mostek, Skarżyska, Starachowic i Gadki. Mam nadzieję, że staniemy się centrum tenisa w województwie.

Robert Janus, prezes Świętokrzyskiego Związku Tenisa Stołowego podkreślił, że wsparcie SSE to znaczna pomocą, dzięki której „Meteor” może w godny sposób przystąpić do sezonu. Wyraził nadzieję, że pod patronatem Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jako beniaminek, klub będzie osiągać znaczące sukcesy .

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach....
0
Dodaj komentarzx
()
x