7.6 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności 62. Harcerski Rajd Świętokrzyski

62. Harcerski Rajd Świętokrzyski

W niedzielę, 27 września na płycie boiska Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach odbył się uroczysty apel podsumowujący 62. Harcerski Rajd Świętokrzyski. Jest to najstarsza impreza tego typu w Polsce, znana także wśród harcerzy pod nazwą „Świętuch”. W tym roku, ze względu na obecną trudną sytuację, odbył się w nietypowym, wrześniowym terminie i trwał od 24 do 27 września. Uczestniczyło w nim ponad 500 harcerzy z całej Polski.

Należy nadmienić, że tegoroczny apel podsumowujący przypadł dokładnie w 81 rocznicę powstania Szarych Szeregów. Uczestnicy poszczególnych tras otrzymali nagrody i upominki. Nagrody w imieniu władz wojewódzkich, powiatowych i miasta Starachowice wręczali Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński, ppłk. Artur Litwinek, Sekretarz Miasta Starachowice Barbara Szymańska i Pani Elżbieta Pryciak.

Gminę Brody reprezentowali Zastępca Wójta Gminy Brody Marta Prokop, Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji Łukasz Gołda i Radny Gminy Brody Wojciech Kania. Uczczono też chwilą ciszy pamięć zmarłych organizatorów Rajdu, w tym wieloletniego kwatermistrza śp. Tomasza Ślaskiego.

Komenda Rajdu wręczyła także podziękowania za pomoc przy jego organizacji. Otrzymali je przedstawiciele Gminy Brody – Zastępca Wójta Marta Prokop i Dyrektor CKiR Łukasz Gołda, a także harcmistrz Tomasz Rejmer i harcmistrz Małgorzata Ślaska. Na zakończenie jedna z harcerek z Ostrowca Świętokrzyskiego złożyła. w bardzo uroczystej oprawie, ślubowanie instruktorskie. Tegoroczny Rajd był bardzo udany i na pewno na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Pełną fotorelację relację z zakończenia Rajdu można zobaczyć na stronie internetowej Gminy Brody: www.brody.info.pl i na profilu Facebook Gminy Brody.

/info: UG Brody/

Najmłodsi uczestnicy Rajdu, 6-cio letnia Dorota Zdrojewska wraz z siostrą Wiktorią oraz najstarszy uczestnik – przewodnik Mirosław Szwugier otrzymali nagrody Wójta Gminy Brody, Marzeny Bernat. Nagrody wręczyła zastępca wójta Marta Prokop / fot. UG Brody

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x