10 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności „Srebrna Dolina Kamiennej”

„Srebrna Dolina Kamiennej”

Pod taką nazwą zawiązało się porozumienie pięciu gmin: Bałtowa, Ćmielowa, Kunowa, Tarłowa i gminy Brody. Celem tego zrzeszenia jest rozwój terenów wzdłuż rzeki Kamiennej oraz starania o większą pule pieniędzy unijnych dla gmin w przyszłości. Spotkanie samorządowców odbyło się 25 września w Kunowie.

– Od lat skutecznie wykorzystujemy fundusze unijne. Jednak ten strumień pieniędzy nie będzie płynął do nas wiecznie. Istnieje ryzyko zmniejszenia tego przepływu, dlatego wspólnie walczymy o „swoje miejsce” w tworzącej się właśnie Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego na lata 2020 -2030+ – powiedziała Marzena Bernat, Wójt Gminy Brody.

Gminy określiły priorytety wspólnych działań. Wśród nich jest polityka senioralna, odnawialne źródła energii dla mieszkańców, rozwój turystyki oraz wykorzystanie potencjału gospodarczego.

Wpisanie „Obszary Strategicznej Interwencji „Srebrna Dolina Kamiennej” do strategii będzie oznaczało szansę na otrzymanie unijnego dofinansowania na inwestycje w nowej perspektywie finansowej.

/info: UG Brody/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x